
Зеленчукопроизводители от Пиринския край готвят нови протести заради вноса на некачествени зеленчуци от Гърция. Те се оплакват, че пазарите са пълни с бракувани домати и краставици, които подбиват цените на родните зеленчуци.
“Ако не бъдат взети мерки за ограничаване на тази тенденция, българските производители ще фалират”, заяви Георги Кафтанов, председател на Сдружение “Югозапад 2013”. Той и колегите му смятат, че има група роми, които внасят некачествена стока от тържището в Солун и я продават на борсите в Югозападна България.
“Схемата е проста – отива група роми в края на деня в южната съседка, пълнят лекия си автомобил със 100-200 кг домати и минават безпроблемно границата, като на граничния пункт обявяват, че стоката е за лична консумация”, разказа Кафтанов. Според него бракуваните гръцки домати се предлагат у нас за 90 ст./кг., а българските – по 2 лв./кг на едро.
*Още новини от Благоевград четете тук.









