Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
четвъртък, 11 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Протест заради неизплатени заплати и в Перник

Kmeta.bg от Kmeta.bg
декември 19, 2013
в Област Перник
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
52a57d8e59a03 1
8
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

52a57d8e59a03

Работници във фирмата, която отговаря за чистотата в Перник излязоха тази сутрин на протест заради неизплатени заплати. Те обаче не са единствените, които работят без да получават възнагражденията си. Подобна е и ситуацията в ремонтното предприятие “Ремотекс” в Раднево. 150 служители на бургаските корабостроителници пък бяха съкратени точно преди празниците.

Проблемът в Перник е, че служителите на фирма “Лиел Констракшън” не са получавали заплати от няколко месеца. Част от хората не са взимали парите си от 2-3 месеца. Други не са получавали възнаграждения от 4 месеца, а шофьорите на камионите за сметоизвозване работят без заплати от половин година вече. Недоволни от ситуацията, работниците се събраха пред сградата на общината в миньорския град, където разговаряха с управителя на “Лиел Констракшън” Вера Игнатова и кмета на Перник Росица Янакиева.

Хората обясниха в ефира на Нова телевизия, че гладуват и нямат средства, за да се лекуват, както и че няма с какво да посрещнат Коледните празници. В отговор градоначалникът на Перник съобщи, че общината е изплатила по-голямата част от задълженията си към фирмата. “Над 3 милиона лева сме превели от общината към фирмата”, каза Росица Янакиева и уточни, че на 18 декември са били преведени още 50 хиляди лева. По повод думите на кмета управителят на фирмата Вера Игнатова посочи, че местната администрация трябва да изплати още 200 хиляди лева, за да може ръководството на “Лиел Констракшън” да плати заплатите на служителите си.

Междувременно хората казаха, че от сметопочистващата фирма им обещават “този петък” да има заплати, но от месеци такива няма. Служителите признават, че понякога взимат по 50 лева, но те бързо свършват. Росица Янакиева е категорична, че общината не се е разплатила само за 316 хиляди лева и обеща, че до края на годината ще бъдат превеждани още суми към “Лиел Констракшън”. Кметът обвини в лъжа управителя на фирмата, като посочи, че местната власт не е в нарушение на договора за сметопочистване и сметоизвозване.

Вера Игнатова обясни, че заради нередовното плащане от страна на общината, фирмата забавя плащанията. По думите й администрацията в Перник се е отчела само за над 2 милиона лева от пасива. Тези пари обаче не са достатъчни за изплащане на заплатите на персонала, който е от 300 души. Причината е, че “Лиел Констракшън” трябва да се разплаща към НАП, както и да си осигурява горива и масла за камионите. Оказва се, че плащането за консумативи по машините са приоритетни пред заплатите на хората.

В същото време протестиращите са категорични, че няма да работят докато не получат всичките си пари. Средната заплата в предприятието е 310 лева, а управителят Вера Игнатова допълни, че всеки работник получава и по 3 лева за храна.

Напрежението в града расте, а служителите на “Лиел Констракшън” заплашват, че “Перник ще потъне в боклуци”, ако хората не вземат заплати преди празниците.

 

Предишна Статия

Деца на загинали полицаи в Кърджали получиха подаръци

Следваща Статия

Населението на България намалява с осем души на ден

Свързани Статии

Радомир пак раздава безплатни компостери
Радомир

Радомир пак раздава безплатни компостери

май 14, 2026
115
Перник облекчава трафика с нов пътен възел
Перник

Перник облекчава трафика с нов пътен възел

май 14, 2026
105
Творби на Салвадор Дали превземат Перник
Перник

Творби на Салвадор Дали превземат Перник

април 21, 2026
119
Радомир проектира водопровод до 5 села
Радомир

Радомир проектира водопровод до 5 села

април 5, 2026
115
Поскъпва транспортът в Ковачевци
Ковачевци

Поскъпва транспортът в Ковачевци

април 1, 2026
110
Перник купува нова техника за местната болница
Перник

Перник купува нова техника за местната болница

март 31, 2026
106
Следваща Статия
Населението на България намалява с осем души на ден

Населението на България намалява с осем души на ден

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

ЕС обмисля нов инструмент за диверсификация на доставките от Китай

ЕС обмисля нов инструмент за диверсификация на доставките от Китай

юни 11, 2026
Вечерни новини: Парламентът гласува законите за цените; ЕЦБ вдигна лихвите

Вечерни новини: Парламентът гласува законите за цените; ЕЦБ вдигна лихвите

юни 11, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS