
Здрава и подредена България е основното послание на коалиция АБВ. Това каза днес лидерът Георги Първанов при откриването на предизобраната кампания във Варна.
В Летния театър тази вечер Първанов очерта някои от основните политически ангажименти на АБВ. Той бе категоричен, че управленски платформи практически липсват при всички останали политически сили, които се включват в надпреварата за държавното управление в 43 Народно събрание.
“Ние сме за възраждане на държавността, за успяваща нация и достоен живот за всеки. При АБВ България ще бъде президентска република с ясна отговорност не само на тази институция, но и на всички власти в страната. Когато АБВ има отношение към страната, България ще има възможност да избира личности в рамките на една смесена избирателна система със силен мажоритарен елемент. При АБВ ще има реална пряка демокрация. Ще има повече референдуми и гласът на народа ще бъде чут и ще бъде реализиран в управлението на страната. АБВ има своята ясна визия за реформа на политическия модел, която освен всичко друго, включва прозрачни принципи за финансирането на партиите, строг контрол от страна на Сметната палата и рязко съкращаване на държавните субсидии за партиите. АБВ предлага и ще отстоява визията за една смела реформа в съдебната власт, вкл., с пряк избор на съдиите, със съкращаване на мандата на главния прокурор. Ние предлагаме пакет от меки за борба с корупцията по високите етажи на властта, включително и независима служба. А не както е сега – подчинена на правителството. Ние предлагаме всички държавни обществени поръчки да са централизирани на едно място и да има прозрачност и контрол върху целия процес. АБВ има своите идеи в икономическата сфера, които са мно го по-смели и радикални от онова, което предлагат другите партии – реформа на данъчната система в страната, не просто отпадане на плоския данък, нова система в политиката на доходите, включително и минимално почасово заплащане – нещо, което никой друг не предлага'', каза от трибуната на Летния театър във Варна председателят на АБВ.
Той бе категоричен, че участието на АБВ в бъдещото управление на държавата ще бъде на принципна и идейна основа и по никакъв начин съвместно с ДПС.
Пред препълнените трибуни в морската ни столица Георги Първанов представи листата на АБВ във Варна с водач зам.-председателя на партията Ивайло Калфин. На събитието присъстваха представители на партията и кандидати за народни представители от цялата страна.
На официалното откриване на кампанията на АБВ за първи път прозвуча химна на партията – подарък от Емил Димитров-син и певеца Дани Милев. Песента ''Моя страна, моя България'' вдигна на крака трибуните на Летния театър, певицата Тони Димитрова заяви, че за нея е чест да бъде в отбора на АБВ.









