
Първо заседание за годината ще има Народното събрание. Новата парламентарна сесия ще започне в 9.00 часа.
Проектопрограмата за тази седмица предвижда обсъждане на второ четене на промените в Закона за ветеринарномедицинската дейност. Депутатите ще обсъдят отново Закона за изменение и допълнение на Закона за насърчаване на инвестициите, приет от Народното събрание на 29 ноември 2012 г., и върнат от президента с Указ № 422 от 12 декември 2012 г.
Предвижда се тази седмица в пленарна зала да бъде направен отчет за дейността на Съвета за електронни медии за периода 1 януари – 30 юни 2012 г. Депутатите ще обсъждат на първо четене Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за административното регулиране на производството и търговията с оптични дискове, матрици и други носители, съдържащи обекти на авторското право и сродните му права.
В проектопрограмата е включено и първо четене на законопроекта за изменение и допълнение на Закона за културното наследство.









