
Започна продажбата на билети за предстоящите оперни и балетни представления, които са включени в програмата на фестивала „Опера на върховете” през това лято в Белоградчик, съобщиха от общината. Очакват се зрители от страната и чужбина заради естествения декор на историческата крепост и пещерата „Магура”.
Спектаклите започват на 21 юли в крепостта „Калето” с операта „Набуко” от Джузепе Верди. Пред следващите дни съставът на софийската опера и балет ще покаже „Лакме” на Лео Делиб, „Тоска” – на Джакомо Пучини, „Пепеляшка” – на Джоакино Росини и „Мадам Бътерфлай” – на Джакомо Пучини. В рамките на фестивала ще бъдат представени и два балета – „Зорба Гъркът” по музика на Микис Теодоракис и „Кармен” – „Дон Кихот” по Лудвиг Минкус. В пещерата „Магура” ще бъде представен спектакълът „Вагнер – Магура, Богове, Великани, Джуджета, Валкюри”.
Билетите се продават в туристическия център на Белоградчик, в МОЛ – Видин и на касата на софийската опера и балет. Цената на оперните билети е от 30 до 80 лв, на балетните – от 20 до 60, а на фестивалната импресия в пещерата – по 80. В тази цена е включена и дегустация на вино от изба „Магура”.
Спектаклите в историческата крепост започват от 20 часа, а в пещерата – от 11 часа.









