Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
събота, 13 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Пъстри шествия увличат варненци в Нощта на театрите

Kmeta .bg от Kmeta .bg
ноември 4, 2017
в Варна
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
4 нощ2
9
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Много изненади са подготвили Драматичният театър „Стоян Бъчваров“ и Държавната опера във Варна за Нощта на театрите, която тази година ще обхване два дни. Морската столица се включва за четвърти път в общото европейско приключение, без да измени на традицията си да кани с уличен флашмоб варненци към храмовете на Мелпомена, Талия и Терпсихора.

Днес и утре между 13 и 14 часа възпитаниците на всички театрални школи в града ще увлекат минувачите по централната пешеходна зона в своето шумно и пъстро шествие от сцена „Филиал“ до входа на Морската градина. Те ще промотират продукцията на театъра, опаковани с плакати в рекламен „сандвич“, ще раздават флаери, ще анонсират спектакли.

Младите театрали, облечени в сценични костюми, ще посрещат посетителите и непосредствено преди всяко от събитията в Нощта на театрите и ще ги канят да си правят селфита с тях. Снимките ще бъдат качени на сайта на театъра, а авторите на най-добрите ще заслужат покани за представления.

thumb 4 %D0%BD%D0%BE%D1%89

Първото специално събитие днес започва в 16 ч. във във фоайето на първи балкон на основната сцена на ДТ „Стоян Бъчваров“. Там емблематичният актьор на варненския театър Михаил Мутафов, чиято 70-годишнина бе чествана наскоро, ще очаква почитателите си сред изложбата от плакати на спектакли с негово участие и ще отговаря на въпросите им. Сам ще избере на кои от тях да подари една от специално създадените за случая лимитиран брой картички с негов автограф върху портрета, направен му от фотографа Емил Пенчев. Слайдшоу ще припомни най-известните му рали на варненска сцена, сред които Индианеца в „Полет над кукувиче гнездо“, реж. Станчо Станчев; Прохор в „Майката. Васа Железнова 1910“, реж. Стоян Камбарев, Сад в „Марат/Сад“ по Шекспир и Дюренмат, реж. Явор Гърдев; Тухолски в „Пухеният“ от Мартин Макдона, реж. Явор Гърдев; Фауст във „Фауст“ от Гьоте, реж. Лилия Абаджиева.

Няма да бъдат отминати и магнетичните му роли в киното. Те ще бъдат припомнени с прожекции на игралните филми „Баща ми“ на Фани Коларова, продукция на Френския филмов институт, и „Чест“ на Павел Веснаков, донесъл на големия актьор две международни награди за главна мъжка роля.

На сцена „Филиал“ от 18 ч. ще се играе Тургеневият „Месец на село“, сценична версия и режисура Стилиян Петров, сценография Венелин Шурелов, костюми Елица Георгиева, музика Иван Шопов. В ролите се превъплъщават Даниела Викторова – Наталия Петровна; Стоян Радев – Михаил Ракитин; Цветина Петрова – Верочка; Валери Вълчев – Алексей Беляев; Николай Божков – Игнатий Шпигелски; Пламен Димитров – Аркадий Ислаев; Юлияна Чернева – Ана Семьоновна; Веселина Михалкова – Лизавета Богдановна; Гергана Арнаудова – Катя; Константин Соколов – Шааф, Николай Кенаров – Афанасий Болшинцов иАлекс Маринков– Коля.

От 22 ч. на основната сцена варненските артисти ще представят един от любимите си спектакли – „Криворазбраната цивилизация“ на Добри Войников в сценичната версия на Стоян Радев Ге.К. Час по-рано още от входа зрителите ще бъдат изненадани с динамичен флашмоб, подготвен от възпитаниците на театралната школа „М.А.Х.“ с художествен ръководител Валентин Митев. Той ще бъде представен отново от 11 ч. утре във фоайетата на основната сцена, но вече пред други зрители.

Неделният финал на Нощта на театрите ще бъде музикален – с концерта „Сънувах сън – една мечта“. Той ще започне от 16 ч. на сцена Ротонда. Интригата, заложена в концепцията на режисьорката Сребрина Соколова, е да се открои разликата в двата любими жанра на публиката – оперетата и мюзикъла. От страната на оперетата ще застанат Имре Калман, Йохан Щраус, Франц Лехар, Жак Офенбах, Роберт Щолц, а честта на мюзикъла ще бранят Ленард Бърнстейн, Джорд Гершуин, Джон Кандър, Андрю Лойд Уебър, Клод Мишел Шонберг. Ролята на своеобразни адвокати на двата жанра ще поемат Марина Иванова и Десислава Касчийска.

 

Предишна Статия

Борисов при Ахелой: Не закачате еколозите и работите

Следваща Статия

700 кипариса пазят АМ Тракия от силни снегонавявания

Свързани Статии

Над 10 000 деца от Варна преминаха обучение по програма “Бързи герои 112” (снимки)
Варна

Над 10 000 деца от Варна преминаха обучение по програма “Бързи герои 112” (снимки)

юни 12, 2026
109
Пясъкът във Варна проговори (снимки)
Варна

Пясъкът във Варна проговори (снимки)

май 31, 2026
116
Незаконният град край Варна: Благомир Коцев с подробности за скандалния случай
Варна

Незаконният град край Варна: Благомир Коцев с подробности за скандалния случай

май 28, 2026
138
Варна с иновативна програма за когнитивно развитие в предучилищна възраст
Варна

Варна с иновативна програма за когнитивно развитие в предучилищна възраст

май 21, 2026
119
Държавата дава на Варна терен за детска градина
Варна

Държавата дава на Варна терен за детска градина

май 15, 2026
108
5100 души избрали за живот Варна пред чужбина
Варна

5100 души избрали за живот Варна пред чужбина

май 14, 2026
110
Следваща Статия
700 кипариса пазят АМ Тракия от силни снегонавявания

700 кипариса пазят АМ Тракия от силни снегонавявания

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Екстремните горещини причиняват 3400 допълнителни смъртни случая на ден в Индия

Екстремните горещини причиняват 3400 допълнителни смъртни случая на ден в Индия

юни 12, 2026
Търговията с акциите на SpaceX стартира с 11% скок

Търговията с акциите на SpaceX стартира с 11% скок

юни 12, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS