Смърт на новородено бебе разтърси Монтана. На 23 януари Изабела Петрова от Враца родила в АГО на болница „Д-р Стамен Илиев” в Монтана здраво бебе със секцио. Майката видяла детето си на втория ден. Бремеността и не била проблемна, а нейн лекар бил завеждащият отделението д-р Захари Николов. Никой от лекарите не и споменал детето да има здравословни проблеми. На третия ден състоянието му се влошило и бебето починало.
Назначена е комисия, която разследва случая, отговарят лаконично от здравното заведение. Чакат се резултатите от медицинските изследвания, които ще станат готови след 20 дни.
Родителите на бебето – Изабела и Петър Цветанов, са подали жалба до прокуратурата за смъртта на детето си. Ако лекарите имат вина, то те трябва да понесат отговорността си, категорична е майката.
Във Враца има родилно отделение, но славата на болницата в Монтана като много добра се носи отдавна, поради което пожелах да родя в нея, обясни тя.









