Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
неделя, 14 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Ремонтират сградите за новите социални услуги в Бургас 

Kmeta .bg от Kmeta .bg
февруари 5, 2020
в Бургас
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
ebeeb3eeea1b8022870150fcd13c9e3a
9
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Петте сгради, в които ще се помещават най-новите социални услуги в Бургас, ще бъдат изцяло реконструирани.

Припомняме, че в черноморския град предстои да бъдат разкрити Център за обществена подкрепа, Дневен център за подкрепа на деца с увреждания и техните семейства, Център за комплексна подкрепа на лица с увреждания, Преходно жилище за деца от 15 до 18-годишна възраст и Наблюдавано жилище за младежи от 18 до 21 г.

Строителните дейностите включват ремонт на покриви и козирки, мазилки по фасадни стени, полагане на топлоизолация, вътрешно преустройство на помещенията, монтаж на нови подови настилки, PVC прозорци и врати, окабелявания, монтаж на осветителни тела, шпакловане на стени, боядисване и осигуряване на достъпна среда за хора с увреждания.

Нов Център за подкрепа на лица с увреждания ще бъде разкрит в бл. 42 в к-с "Братя Миладинови". Той ще бъде с капацитет от 30 места за дневна или 60 за почасова грижа на хора между 18 и 45 години и 4 места за осигуряване на т. нар. "заместваща грижа". В момента там се обособяват дневна стая за активни занимания, кухня с кът за хранене, медицински кабинет, кабинет на психолог, зали за арт и трудо- терапия, за индивидуална работа, за лечебна физкултура, 2 стаи за почивка и 2 спални помещения.

Още 4 нови социални услуги ще бъдат разкрити в Бургас в следващите месеци, след като приключат ремонтите на сградите и дейностите по оборудване и обзавеждане в тях.

В момента в двора на Помощно училище "Отец Паисий" в ж.к. "Братя Миладинови" се изгражда Дневен център за подкрепа на деца с увреждания и техните семейства, който ще бъде с капацитет 30 места за дневна грижа и 60 места за консултативни услуги. В него ще има зала за лечебна физкултура и рехабилитация, кабинет за психолог, логопед, зали за индивидуална и групова работа, психосензорна стая, зона за хранене и отдих, кухня и спални помещения.

Ремонтни дейности текат и в сградата на ул. "Филип Кутев" № 11, където ще бъде Центъра за обществена подкрепа за деца и семейства. Той ще бъде с капацитет 100 места и 4 места за спешно настаняване. Там ще има център за спешен прием на деца, станали жертви на насилие и неглижиране в семейството, 2 зали за индивидуална и семейна работа, зала за групова работа с деца и родители и др.

Нова сграда се изгражда на ул. "Китка" в кв. Акациите, в която ще бъдат настанявани деца от 15 до 18-годишна възраст. Тя ще бъде съобразена и ще предоставя всички необходими условия за живот на деца на различна възраст. Преходното жилище ще предостави възможност за настаняване на 8 деца. За целта в него ще бъдат обзаведени 4 спални помещения, кухня с трапезария и обслужващи помещения, а дворното пространство ще бъде облагородено.

Ремонт се извършва в жилище в бл. 462 в ж.к. "Меден рудник", което ще бъде преустроено, за да отговаря на изискванията за наблюдавано жилище за лица от 18 до 21-годишна възраст.

Предишна Статия

Доброволни отряди ще правят граждански арести

Следваща Статия

Арх. Здравков за пл. “Св. Неделя”: Ще правим всичко с макети на място

Свързани Статии

Зоопаркът в Бургас показа двойка пуми
Бургас

Зоопаркът в Бургас показа двойка пуми

май 14, 2026
105
Тестват в Бургас първата българска летяща кола
Бургас

Тестват в Бургас първата българска летяща кола

май 14, 2026
122
Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия
Бургас

Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия

април 30, 2026
109
Правят крайбрежен парк върху 140 дка в бургаския квартал “Сарафово” (снимки)
Бургас

Правят крайбрежен парк върху 140 дка в бургаския квартал “Сарафово” (снимки)

април 23, 2026
143
Община Бургас призовава жителите и бизнеса да украсят града в розово
Бургас

Община Бургас призовава жителите и бизнеса да украсят града в розово

април 21, 2026
2k
За първи път в Бургас – учители се учат да спасяват живот
Бургас

За първи път в Бургас – учители се учат да спасяват живот

март 18, 2026
121
Следваща Статия
Арх. Здравков за пл. “Св. Неделя”: Ще правим всичко с макети на място

Арх. Здравков за пл. "Св. Неделя": Ще правим всичко с макети на място

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Най-добрите и най-лошите летища в Европа

Най-добрите и най-лошите летища в Европа

юни 13, 2026
Къде в Европа е най-лесно да работим от вкъщи?

Къде в Европа е най-лесно да работим от вкъщи?

юни 13, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS