
От сдружението на професионалните рибари в община Белене се обърнаха за съдействие към народния представител Владислав Николов по отношение на възможностите за финансиране на по европроекти, информира пресцентърът на ГЕРБ – Плевен. Те предложиха частични законодателни промени, които ще доведат до възможност организации, като тяхната, да кандидатстват за европейско финансиране.
Проектите, по които биха могли да кандидатстват, ще подобрят както тяхната работа, така и визията на брега на река Дунав в района на Белене. Категорични в това бяха рибарите по време на откритата приемна на депутата Владислав Николов в Белене, която бе организирана съвместно с кмета на общината Милен Дулев и председателя на Общинския съвет – д-р Бистра Павловска.
Земеделски производители от региона изложиха своите проблеми пред новия сезон и поискаха по-бързо съдействие от Министерство на земеделието и Областна дирекция „Земеделие”, за разрешаване на спор от частен характер, за който те вече са информирали институциите.
Ловни дружинки в общината поставиха въпроса с невъзможността да ловуват на остров Персин и поискаха разрешаването му.
Още новини от Плевен и региона четете ТУК.
Гласувайтев конкурса “Кмет на месеца” ТУК.








