Гала концерт на Държавна опера Стара Загора даряват ротарианци от двата клуба в Града на липите, съобщи Жоро Добрев, президент на Ротари клуб Стара Загора – Берое.
Той е посветен на 100-годишнината от създаването на Фондацията на Ротари. Концертът ще се състои на 26 май от 19.00 часа. Ротарианците са закупили 595 билета, които ще бъдат раздавани безплатно във вид на талони, на желаещите да посетят концерта, в двете каси на Операта.
За първи път в Стара Загора мецосопраното Петя Петрова ще изпълни ария на Изабела от операта „Италианката в Алжир”, издаде директорът на Старозагорската опера Огнян Драганов, който също е ротарианец. В първата част на галата зрителите ще видят и валс от балета „Лебедово езеро”, чиято премиера предстои на 23 май.
Във фоайето на операта посетителите ще могат да се запознаят с фото експозицията „Ротари в България 1933 – 1941 година”.
Още едно дарение направиха вчера членовете на Ротари клуб Стара Загора-Берое. Те дариха лъчезащитни средства за деца на отделението по образна диагностика в УМБАЛ "Проф. Д-р Стоян Киркович" в Стара Загора. Проектът им "Защити дете " е на стойност 2050 лева и ще осигури лъчезащитата при провеждане на рентгенови и компютърно томографски изследвания на бебета и малки деца.
„Дооборудването на отделението със защитни облекла и аксесоари за деца, които са специфични със своето ниво на защита и дизайн касае голяма социална група и ни дава още по-голяма увереност в нашата работа” каза завеждащият отделението д-р Митко Митев и благодари за дарението.







