Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
събота, 13 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Русенци на кино за “Лудетини”

Kmeta.bg от Kmeta.bg
октомври 29, 2017
в Русе
Време за четене: ~ 1 мин.
7 1
0
dohodnozdanieruse 1
9
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

За поредна година София Филм Фест отстоява своята мисия да среща публиката в цяла България с най-добрите съвременни европейски филми от изминалата година, а от дълги години Русе е неизменна спирка от вълнуващото кино-пътуване.

В рамките на 3 дни, от 3 до 5 ноември в Голяма зала на Доходно здание русенската публика ще има възможност да се наслади на една изключителна селекция от 8 филма, както и да се срещне с част от екипите на забележителни български и международни филмови продукции, създадени основно през 2016 г.

„София Филм Фест в Русе“ се организира от Община Русе и Арт Фест, с подкрепата на ИА „Национален филмов център”,
веригата киносалони Europa Cinemas, както и партньорите на инициативата „София Филм Фест на път” – ЛИДЛ и Обединена българска банка.

Събитието е част от програмата на Есенния салон на изкуствата и културата, организиран от Община Русе.

Прожекциите на всички филми са с вход свободен.

3 ноември, петък

Официалното откриване на фестивала е на 3 ноември, петък, от 18 ч. с филма „Белгийският крал“ на Петер Бросенс и Джесика Удуърт, с награди от Венеция’16 и Ротердам’17. Филмът ще бъде представен от певиците и актриси Екатерина Ангелова и Ваня Вакари, както и от директора на СФФ – Стефан Китанов.

Същата вечер от 20 ч. ще се състои прожекцията на втория филм от програмата – „Лудетини“ на Паоло Вирдзи, награден и номиниран от фестивалите в Кан и Валядолид през 2016 г.

4 ноември, събота

Съботният ден предлага една наситена програма за малки и големи. Най-малките любители на киното ще могат да се включат в кино-маратона в събота, 4 ноември, от 11 ч. Тогава ги очаква „Малкият рицар Тренк“ – една приключенска анимация на режисьора Антъни Пауър, озвучена на български език.

От 18 ч. следва дебютният филм на румънския режисьор Богдан Мирика „Кучета”, реализиран като копродукция между Франция, Румъния, България и Катар. Филмът ще бъде представен лично от българските продуценти Стефан Командарев и Катя Тричкова.

Съботната фестивална вечер ще приключи с едно изключително заглавие – най-новият филм на Андрей Кончаловски – начален час на прожекцията 20:30 ч. Лентата разказва завладяващата история за съдбите на трима души – Олга, Жюл и Хелмут, чиито пътища се пресичат сред безмилостните разрушения от Втората световна война.

5 ноември, неделя

В неделната сутрин на 5 ноември от 11 ч. СФФ предлага на русенските киномани среща с един провокативен и увлекателен документален филм „Императорът“, който ще очарова зрители от всички поколения. Люк Жаке покори света с епоса „Походът на императорите”, носител на Оскар за 2005 година, превърнал се в една от най-успешните документални продукции на всички времена и в боксофис хит с приходи над 127 милиона долара. Най-новата творба на режисьора отново е посветена на императорските пингвини в Антарктида. Филмът е дублиран на български език.

На 5 ноември в 18 ч. започва прожекцията на един от най-добрите български филми от последните няколко години – „Слава” на авторския дует Кристина Грозева и Петър Вълчанов. Филмът беше удостоен с наградата за Най-добър балкански филм на 21-вия София Филм Фест и има в актива си десетки отличия от международни филмови форуми в цял свят. „Слава” ще бъде представен пред публиката в РУСЕ от Китодар Тодоров – КИТО, един от основните актьори във филма.

От 20 ч. фестивалът ще закрие своята програма в Русе с поредното предизвикателство от Кен Лоуч – заглавието „Аз, Даниел Блейк”. Създаден с хумор, топлина и отчаяние, филмът е безкомпромисен – пленява с естествената простота на разказа, близка до минимилизъм, запазена марка за филмите на Кен Лоуч и неговото социално кино.

Предишна Статия

В Димово честваха 90 г. читалище

Следваща Статия

Министър Димов се срещна с кмета Ставрева за казуса Калиакра

Свързани Статии

Над 140 тротинетки са иззети за две години в Русе
Русе

Над 140 тротинетки са иззети за две години в Русе

юни 7, 2026
114
Открита сцена до скейтпарка в Русе събира български и чуждестранни алтернативни музиканти
Русе

Открита сцена до скейтпарка в Русе събира български и чуждестранни алтернативни музиканти

юни 6, 2026
108
Русе продължава безплатната подкрепа за родители
Русе

Русе продължава безплатната подкрепа за родители

май 10, 2026
107
Велопоход от Русе до Гюргево почете паметта на героите от Априлското въстание
Русе

Велопоход от Русе до Гюргево почете паметта на героите от Априлското въстание

май 2, 2026
109
35 години от масовия протест за чист въздух в Русе
Русе

Подменят безплатно отоплителни уреди в Русе

април 22, 2026
138
Празникът на торта “Гараш” в два дни
Русе

Празникът на торта “Гараш” в два дни

април 17, 2026
113
Следваща Статия
Министър Димов се срещна с кмета Ставрева за казуса Калиакра

Министър Димов се срещна с кмета Ставрева за казуса Калиакра

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Екстремните горещини причиняват 3400 допълнителни смъртни случая на ден в Индия

Екстремните горещини причиняват 3400 допълнителни смъртни случая на ден в Индия

юни 12, 2026
Търговията с акциите на SpaceX стартира с 11% скок

Търговията с акциите на SpaceX стартира с 11% скок

юни 12, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS