Община Благоевград изпълни поредния успешен проект. От тази зима живеещите и работещите в Защитено жилище за лица с умствена изостаналост се отопляват с газ.
Това стана възможно, след като общината изпълни проекта “Газифициране на Защитено жилище за лица с умствена изостаналост”. Средствата в размер на 90” от общата сума бяха осигурени от Фонд “Социална закрила” към Министерството на труда и социалната политика, а останалите 10% – от общината.
С реализирането на проекта значително се подобри жизнената среда за потребителите на Защитеното жилище, чрез газифицирането на сградата. По този начин вече пълноценно се използва цялата сграда и разходите за отоплението значително са намалели.
Социалният проект е резултат от усилията на общинското ръководство да се работи за подобряване качеството на живот в дневни центрове, социални домове и защитени жилища.









