Хиляди празнуваха 50 години от обявяването за град на Белица в съботния ден. Песните на сцената започнаха още по обяд. В музикалната програма се включиха стотици самодейци от страната и Северна Македония.
Концерт от 18:30 ч. до 19:30 ч. Изнесоха Мъжка фолклорна група „Огражденска четворка” и Танцов ансамбъл „Гайтан”.
![]()
По същото време бе направено изложение под надслов „Пъстра трапеза” на специалитети от местната и националната кухня. Музикалното шоу завърши с концерт на фолк дивата Емилия и с тържествена заря.
През целия празничен ден музеят в града бе с отворени врати, производители представиха земеделски, еко и натурални продукти, сувенири, тъкани, плетива, занаятчии демонстрираха своите умения. Всеки гост на Белица имаше възможност да посети безплатно парка за танцуващи мечки в Рила планина.
Кметът на община Белица – Радослав Ревански, откри новия градски площад, който бе изцяло обновен. Атракция за жители и гости на града е пеещият фонтан, доставен специално от Барселона.








