Заради настъпването на активния сезон за развитие на кърлежи предстои повторна дезакаризация на тревни площи, на райони край учебни, детски и социални заведения в Благоевград.
Целта е да бъде ограничено разпространението на инфекциозни заболявания.
Дезакаризацията се извършва ежегодно от април до септември. При благоприятни метеорологични условия повторното третиране ще се извърши в дните от 30 юни до 2 юли по график, публикуван на интернет страницата на община Благоевград.
Пръскането ще се направи в нощните и ранни часове на денонощието с биоцидния препарат „БАНДИТ 10 ЕВ”, който е биоразградим, фоторазградим и без остатъчно действие.
Обработката ще се извършва след 18.00 часа, като карантинният срок е 24 часа.
Във всеки обработен терен или обект ще бъдат поставени указателни табели, потвърждаващи третирането, с точно фиксирани дата, час на извършване и карантинен период. В случай на неблагоприятна метеорологична обстановка графикът ще се измести със съответния брой дни.









