Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
събота, 4 юли, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Сакскобургготски: “Царска Бистрица” и “Кричим” са различни теми

Kmeta.bg от Kmeta.bg
декември 16, 2013
в България
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
52a56786b4d6c
8
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

52a56786b4d6cДворците “Царска Бистрица” и “Кричим” са две различни теми. Проблемът се преекспонира. Това заяви бившият български министър-председател Симеон Сакскобургготски пред БГНЕС.

Той коментира информацията, появила се тези дни в медиите, че държавата е спечелила делото за “Кричим” и сега се готви да “предприеме атака и по друго дело за знаков имот, който в момента е негова собственост”.

Симеон Сакскобургготски смята, че в момента се търси сензация по въпроса. “Много се зашумя за темата “Кричим”. Фактически първото решение беше излязло”, каза той и добави, че до него се е стигнало, след като “Висшият касационен съд не пожела да се съобрази с новите доказателства, които представиха нашите адвокати”.

Бившият премиер отбеляза, че това решение “трябва да се уважава, но има резерви по темата”.

В същото време Симеон Сакскобургготски е категорично против да се обвързват въпросите за дворците “Кричим” и “Царска Бистрица”.

“За “Царска Бистрица” не бих свързал двата въпроса и двете теми, по причина, че съдът е независима институция, всеки съдия също е независим и действа по съвест”, подчерта бившият премиер и монарх.

Симеон Сакскобургготски изрази своето уважение към българското правосъдие, но напомни, че то взима решенията си въз основа на доказателства, а не на прецеденти. “Нашето правосъдие, доколкото поне разбирам и го уважавам, не се движи по прецеденти, а по същество, по темата, която се разглежда в момента. По доказателствата се решава, а не някак си верижно. Защото, както вече казах, едното няма нищо общо с другото”, подчерта още веднъж той, визирайки двата имота

Симеон Сакскобургготски припомни, че когато през 1998 г. държавата върна имотите на неговите деди, той и сестра му г-жа Мария-Луиза Хробок са дарили 900 декара от двореца “Врана”. “В този момент никой не ни каза: къде сте тръгнали това не е ваше. Благодариха и се прие. Намирам, че има противоречие във всички опити сега да се “докаже”, че това не е било наше”, коментира Симеон Сакскобургготски.

Той изрази своето съжаление, че в България има теми, които са пределно ясни, но се използват за чисто политически цели.

Предишна Статия

Коледният базар в Търговище заработи

Следваща Статия

Бунт във “Факултета” срещу спирането на водата

Свързани Статии

Vivacom посреща 215 ученици от Практикантската си програма
България

Vivacom посреща 215 ученици от Практикантската си програма

юли 3, 2026
104
Отиде си Йосиф Сърчаджиев
България

Отиде си Йосиф Сърчаджиев

юли 2, 2026
120
Полицай се хвърли във водите на река Марица, за да спаси 14-годишно момче (видео)
България

Полицай се хвърли във водите на река Марица, за да спаси 14-годишно момче (видео)

юли 2, 2026
102
От субсидии към умения: пропуснатите възможности на държавната политика
България

30 професии ще бъдат защитени следващите две учебни години

юли 2, 2026
112
heart 762564 640
България

История за добро: Как спасиха дете в беда в София

юли 2, 2026
112
КТ “Подкрепа” поиска да се ограничи износът на ток
България

От днес: Нови цени на тока, парното и топлата вода

юли 1, 2026
128
Следваща Статия
Бунт във “Факултета” срещу спирането на водата

Бунт във "Факултета" срещу спирането на водата

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Автомобилната индустрия в ЕС е разделена заради стратегията „Произведено в Европа“

Автомобилната индустрия в ЕС е разделена заради стратегията „Произведено в Европа“

юли 3, 2026
Вечерни новини: Срив на имотните сделки в България; Радев възражда АЕЦ „Белене“

Вечерни новини: Срив на имотните сделки в България; Радев възражда АЕЦ „Белене“

юли 3, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • COREJIO