Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
сряда, 10 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Само когато изгубим всичко до последно, откриваме свободата * Стивън Кинг

Kmeta.bg от Kmeta.bg
септември 21, 2020
в Знаете ли че?
Време за четене: ~ 1 мин.
11 0
0
11082282 826258757428983 9050623148016688940 o
13
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

"Единственият начин да живееш е просто да живееш. Казвай си: "Аз мога да го направя", дори и да знаеш, че не можеш", казва големият Стивън Кинг.

Под мастилото му се раждат някои от най-великите творби на всички времена. Автор е на книгата, по-късно пренесена на големия екран, превръщайки се в един от кино шедьоврите – "Изкуплението Шоушенк". Невероятната история за кураж и силата на духа, по действителен случай, която не оставя никой безразличен. Другият гениален филм, отново по негов роман, "Зеленият път" също се нарежда сред най-силните ленти в киното. И двете му творби са завинаги запазени в съкровищницата на световната литература. 

thumb 431163 288557927865738 395253803 n

Кинг е известен най-вече с романите на ужасите, които пише. "Гробище за домашни любимци", "То", "Сияние", "Куджо", "Капан за сънища" са само част от безсмъртните бестселъри, които продължават да интригуват, провокират и възхищават мнозина. 

thumb 1185305 555105744544287 2023741793 n

Талантливият писател се ражда на 21 септември 1947 г. в Портланд, САЩ. Баща му напуска семейството, когато е съвсем малък. И грижите за него и брат му поема майката. Учи в университета в Мейн, работи в обществена пералня, като гробар, публикува разкази за мъжки списания, занимава се и с преподавателска дейност. Първите си истории създава още на 7-годишна възраст, а първият му отпечатан разказ е "Аз бях тийнейджър обирджия на гробове". Преди да стане един от най-продаваните писатели на 20.век, американецът не води лесен живот. След висшето си образование се жени за своя колежка, от която има дете. Но финансово е на ръба, тъне в нищета. Тогава започва и неговото пристрастяване към алкохола. С подкрепа и воля успява да се пребори със зависимостта. Големият му пробив се случва след като на бял свят излиза романът "Кери" през 1973 г. Кинг получава 400 хил. долара за тази творба и успява значително да подобри стандарта си. Следват "Сияние". "Сблъсък", поредица от истории за стрелеца Роланд и др. Няколко кратки романа излизат под мастилото на Кинг, но под псевдонима Ричард Бакман – "Гняв", "Дългата разходка", "Пътна мрежа", "Бягащия човек" и "Проклятието". Заедно с това Марвел Комикс започват издаването на комикси, базирани на някои от хорър поредиците му. Самият той е баща на няколко комикса. 

thumb 1507694 634658456589015 518030973 n

Писателят е притежател на редица престижни номинации – като Световната награда за фентъзи в категорията "Най-добър роман", два от филми по книгите му са номинирани за Оскар за "Най-добър филм". Кинг получава Националния медал на изкуствата за 2014 г. на церемония в Белия дом.

Неговите романи са преведени на 33 езика, публикувани в над 35 страни и продадени в повече от 500 млн. копия. 

thumb 10272479 770514326336760 4718216259305459373 o

Нека се потопим в някои от най-силните и вдъхновяващи мисли на неподражаемия писател:

"Има сълзи, които трябва да бъдат изплакани, без значение колко е часът. Те просто потичат и изгарят всичко вътре в нас."

"Единственият начин да живееш е просто да живееш. Казвай си: „Аз мога да го направя", дори и да знаеш, че не можеш."

"Ние сме обречени винаги да си мислим, че е можело да се справим по-добре, даже когато получаваме всичко, което сме искали."

"Той често казваше, че „никога" е думата, която Господ обича да слуша, когато иска да се посмее."

"Нещата винаги се свеждат до две алтернативи: здравата да се заловиш да живееш или здравата да се заловиш да умираш."

"Когато човек престане да се променя, той престава да чувства, престава да обича, той умира."

"Може да има и феи, и елфи, но не забравяй: Бог помага на тези, които си помагат сами."

 

Снимки: facebook.com/StephenKingauthor

Предишна Статия

44 нови заразени и шестима починали от Ковид-19

Следваща Статия

За 5 дни – почти 500 ученици и 40 учители са под карантина

Свързани Статии

Децата са еволюирали дотам, че да дават чиста любов
Знаете ли че?

Децата са еволюирали дотам, че да дават чиста любов

юни 9, 2026
423
Ако спазвах всички правила, нямаше да стигна до никъде ~ 100 години от рождението на Мерилин Монро
Знаете ли че?

Ако спазвах всички правила, нямаше да стигна до никъде ~ 100 години от рождението на Мерилин Монро

юни 1, 2026
150
морска костенурка
Знаете ли че?

Костенурката – най-древният символ на Земята

май 23, 2026
1.1k
Крали Марко – османският васал, защитник на християните
Знаете ли че?

Крали Марко – османският васал, защитник на християните

май 17, 2026
860
Кръстът, на който сам се разпъваш, е най-тежък ~ Пенчо Славейков
Знаете ли че?

Кръстът, на който сам се разпъваш, е най-тежък ~ Пенчо Славейков

април 27, 2026
1.6k
40 години от трагедията в Чернобил
Знаете ли че?

40 години от трагедията в Чернобил

април 26, 2026
449
Следваща Статия
За 5 дни – почти 500 ученици и 40 учители са под карантина

За 5 дни - почти 500 ученици и 40 учители са под карантина

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Трети хидроагрегат на ПАВЕЦ „Чаира“ се връща в системата

Трети хидроагрегат на ПАВЕЦ „Чаира“ се връща в системата

юни 10, 2026
Тъмната страна на Световното първенство – рекордни емисии и хиляди полети

Тъмната страна на Световното първенство – рекордни емисии и хиляди полети

юни 10, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS