Над 100 пожарникари, полицаи, медици и служители на БЧК участваха в мащабно учение за спасяване на оцелели при катастрофа на пътнически самолет. То се проведе в района на Старозагорските минерални бани.
Началото бе дадено със сигнал на тел. 112 за огромен пожар в района на селото. След това идва съобщение, че самолет е изчезнал от радарите. Предполага се, че се е разбил и има много жертви.
Противопожарни автомобили от Стара Загора и Казанлък незабавно тръгват към мястото на катастрофата. Облечени в специални екипи, пожарникарите достигат до мястото. Обливат самолета с пяна, за са изгасят пожара. Десет души са оцелели, трима от тях са тежко пострадали. В района вече е изграден пункт за оказване на първа помощ. Химическа лаборатория проверява района за замърсяване
Оказва се, че част от самолета, включително и черната кутия са паднали във водата на езерото. Екип водолази имаше за задача да открие кутията, както и да помогне за изваждането на бедстващи във водата пострадали пътници. Военен хеликоптер облеят мястото на катастрофата в търсене на оцелели.
Целта на учението бе да се види как взаимодействат всички структури на Единната спасителна система при подобен сериозен инцидент.









