
С тържествена церемония днес бе открита новата академична година във Филиал “Любен Каравелов” в Кърджали на ПУ “Паисий Хилендарски”. Прага на висшето учебно заведение прекрачиха над 220 първокурсници. Филиалът поддържа контакти с много учебни заведения в страната. От няколко години си партнира успешно и с Тракийския университет в Одрин.
С отварянето на Маказа желанието на ръководството на ВУЗ-а е да се създадат връзки и с град Комотини в Гърция, който също е студентски център. Филиал “Л. Каравелов” има 52-годишна история, подготвил е хиляди педагози, а през последното десетилетие в него се обучават млади хора по нови и атрактивни специалности – стопанско управление, екология, туризъм.
“Тази година се отличава с по-слабото участие на млади хора в кандидат-студентската кампания. Върху интереса влияят и демографския срив и безпаричието, което наложи удължаване срока за приемане на студенти”, обясни директорът на филиала доц. Иван Джамбов.
Студентите и преподавателите бяха поздравени от зам.-председателя на парламентарната комисия по образование и наука Милко Багдасаров. Дългогодишният директор и евродепутат на годината по “Околна среда” проф. Владко Панайотов откри новата академична година във Филиала на Минно-геоложкия университет в Кърджали.









