С много слънце, цветя, балони, лакомства, със смях и настроение в Шумен започна празникът на децата на 1 юни. По традиция Градската градина събра стотици малчугани да играят, спортуват, рисуват и пеят на воля. Те се включиха в турнири по футбол на малки вратички, баскетбол, шахмат, дартс, слаломи с ролери и велосипеди.
Други пък избраха центровете по изкуствата – “Бодиарт и татуировки”, “Засади любимо цвете”, “Домина и маски”, “Рисунка на асфалт”, “Сръчко”- рисуване върху речни камъни, “Пъстроцветни мъниста”, “Еделвайс” – катерене по единично въже. Имаше томболи, много награди, сред които най-голямата – велосипед и изненади, които зарадваха и повишиха празнично настроение на шуменските малчугани.
По повод празника на детето Регионална библиотека „Стилиян Чилингиров” стартира за своите малки читатели в детския отдел филмов маратон. „Знаеш ли тази игра? Игри и играчки от древността“ е изложбата, която пък експонира Регионалният историческо музей – Шумен, като жест към децата. Тя ще им покаже какви са били забавленията в най-дълбока древност – дрънкалки, кукли, ашици и теракоти и всички открити при археологически разкопки.
Снимки: Авторът
Играчки, които представят света на децата и техните игри, които и днес продължават да са популярни в различни части на света. Днес музея приятно изненада децата и с парад на колелата, който ще започне в 17,30 часа.
Детският празник ще бъде съпътстван от концерти на открито в Градската градина и ще завърши в 22,00 часа със заря.







