Стартира масовото тестване за коронавирус в община Разлог. Общинското ръководство задели необходимата сума, за да закупи 400 теста. С тях ще се тестват всички, които изпълняват служебния си дълг на работните места в услуга на обществото, изложили на риск здравето си на първа линия. „Успях да се свържа с вносител, от него директно взехме тестовете”, уточни кметът Красимир Герчев.
Ще се тестват приоритетно лекари, работниците и служителите от Социален патронаж, служителите и потребителите на Дома за стари хора в Долно Драглище, Дома за стари хора-Разлог, служителите от Бюрото по труда в Разлог, служителите от Социално подпомагане и служителите на „гише“ от Общинска администрация. Решението за масовото тестване е с цел да се предпази здравето и на служителите, но и на стотиците потребители на съответните услуги.
Градоначалникът отново призова своите съграждани да имат отговорно отношение и стриктно да спазват дисциплината по време на един от най-светлите християнски празници Великден.
Снимката е илюстративна









