Топъл обяд ще получават 1000 човека в община Бяла Слатина, засегнати в най-висока степен от пандемията COVID-19 и последиците от нея. Те са затруднени да осигурят сами прехраната си. Проектът е продължение на завършилия през месец декември проект, по който топъл обяд получаваха 170 лица.
Общата цел на проекта е намаляване на бедността и оказване на подкрепа на най- уязвимите жители на територията на община Бяла Слатина, които поради бедност и социална изолация са в затруднение сами да си осигурят ежедневните потребности от храна, като се подпомогнат с топъл обяд. Ще им бъдат предоставени съпътстващи мерки в тяхна подкрепа, съобразени със специфичните им нужди с оглед преодоляване на основно материално лишение в условията на извънредната пандемична ситуация породена от разпространението на вируса COVID-19.
Основните целеви групи са лицата без доходи или с ниски доходи под линията на бедност, лица поставени под карантина – без доходи или с ниски доходи, които нямат близки, които да им окажат подкрепа, както и лица обект на социално подпомагане , които са в невъзможност да задоволят основните си жизнени потребности.
Снимки: Община Бяла Слатина








