Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
сряда, 5 август, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2026
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2026
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Училището в Хитрино ще посрещне ученици и учители на 9 януари

Kmeta .bg от Kmeta .bg
януари 4, 2017
в Шумен
Време за четене: ~ 1 мин.
8 0
0
u4iliste
9
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook
u4iliste
Децата в Хитрино се връщат в клас на 9 януари

До края на днешния ден училището в Хитрино ще бъде изцяло остъклено. Това заяви днес кметът Нуридин Басри по време на посещението на министъра на образованието и науката в оставка Меглена Кунева в селото.

Кунева бе в Хитрино, за да провери как върви ремонтът на сградата на СУ „Д-р Петър Берон“. Тя бе придружавана от заместник-министъра на образованието Диян Стаматов.

Министърът призова за по-добра организация и синхрон между ръководството на училището и общинската администрация, за да бъдат спазени сроковете и децата да се върнат в класните стаи след ваканцията. „Искам да чуя кмета на Хитрино и директора на училището, не става въпрос за пари, пари има, хората показаха за пореден път състрадание, съпричастност и бърза реакция, въпросът е, че когато организацията не е толкова здрава, парите няма да помогнат, ако работата не върви ритмично няма да можем да спазим срока“, каза Меглена Кунева. Тя посочи, че са поддържали ежедневна връзка относно дейностите по ремонта на учебното заведение, а сега с нейния екип са тук за да могат на място да видят как се случват нещата. „Толкова е сериозно положението и толкова много са изстрадали децата, че трябва да имаме резултат, да се пусне парното в училището, да са спокойни учителите, да има психолози, които да работят с децата“, каза Меглена Кунева.

u4iliste-1

„С министър Кунева сме тук, за да се уверим, че при подновяването на учебните занятия на 9 януари учениците ще бъдат на топло, а всички помещения в сградата ще имат врати и прозорци“, допълни заместник-министър Деян Стаматов. Той каза още, че от министерството са осигурили допълнителен автобус с 32 места за учебното заведение в Хитрино, а в понеделник в селото ще пристигне група психолози, които ще работят с децата и учителите, докато това е необходимо.

По време на визитата на министър Кунева между кмета на Хитрино Нуридин Исмаил и директора на училището Ерхан Хюсеин възникна кратък спор за това кой е виновен , че дограмата в сградата още не е подменена изцяло. Директорът заяви, че е имало забавяне на доставката на стъклопакети и врати. Трябвало е да пристигнат сутринта, а са дошли едва днес следобед. Според него вината за това е на кмета, който отговаря за доставките и контрола на строителните фирми.

В отговор на това Нуридин Исмаил заяви:„Всичко е тук, камионите са долу, а аз ще стоя, докато не бъде сложен и последния прозорец”.

ВСИЧКО ЗА ТРАГЕДИЯТА В ХИТРИНО ЧЕТЕТЕ ТУК!

Предишна Статия

Китайка посрещна 2017 в Долни Бошняк

Следваща Статия

105 снегорина са в готовност в Кърджалийско

Свързани Статии

Шумен изрисува още 9 спирки
Шумен

Шумен изрисува още 9 спирки

май 18, 2026
152
Скача цената на паяка в София
Шумен

Шумен няма да вдига цените за паркиране

октомври 27, 2025
108
Шумен открива паметник на Александър Батенберг
Шумен

Шумен открива паметник на Александър Батенберг

август 22, 2025
140
Шумен поставя нови подземни контейнери за боклук
Шумен

Шумен поставя нови подземни контейнери за боклук

август 19, 2025
123
Шумен получи 3,4 млн. лв. за изграждането на градския басейн
Шумен

Шумен получи 3,4 млн. лв. за изграждането на градския басейн

юни 4, 2025
127
Шумен с нови камери за видеонаблюдение
Шумен

Шумен с нови камери за видеонаблюдение

май 14, 2025
126
Следваща Статия
105 снегорина са в готовност в Кърджалийско

105 снегорина са в готовност в Кърджалийско

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кой трябва да бъде най-важният приоритет за развитието на вашата община през следващата година?

Реклама

Последни новини

Намалява ли способността на Тръмп да влияе на енергийните пазари?

Намалява ли способността на Тръмп да влияе на енергийните пазари?

август 4, 2026
Вечерни новини: 30-годишни концесии на българските магистрали; Дефицитът през юли се сви

Вечерни новини: 30-годишни концесии на българските магистрали; Дефицитът през юли се сви

август 4, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2026
  • COREJIO