Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
събота, 6 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

United Group създава най-голямата оптична мрежа в Югоизточна Европа

Компанията обединява активите в едно дружество - United Fiber

Kmeta.bg от Kmeta.bg
юни 4, 2024
в SMART
Време за четене: ~ 1 мин.
8 1
0
United Fiber visual
10
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

След успешното създаване на United Fiber в Гърция през 2021 г., United Group продължи да обединява своето портфолио от инфраструктурни активи в ЕС (България, Хърватия и Словения) под марката United Fiber.

С регистрацията на новосъздадената компания в Словения през март 2024 г., която ще бъде последвана от България и Хърватия до края на тази година, Групата се фокусира върху по-нататъшното ускоряване и засилването на инвестициите си в тези важни локации. Последно поколение високоскоростни мрежи свързват Европа с Близкия изток и Азия, отговаряйки на търсенето на пазара за високо капацитетни свързаности в ключовите страни от Групата.

Ултра бързият и надежден интернет отговаря на голямото търсене от страна на крайните потребители и бизнес клиентите в Югоизточна Европа.

Желко Батистич, вицепрезидент „Технологии“ на United Group: „В United Group знаем как да изградим и внедрим най-съвременни фиксирани мрежи и инфраструктури. През 2000 г. поставихме началото в Сърбия и две десетилетия по-късно притежаваме най-голямата оптична мрежа в Югоизточна Европа. Само в четирите страни от ЕС – Гърция, България, Хърватия и Словения – United Group притежава 60 000 км опорна мрежа. Нашата съвременна високоскоростна мрежа на тези пазари достига до 3.6 милиона домакинства. Към момента изпълняваме  нашия план за осигуряване на свързаност за нови 475 000 домакинства през 2024 г., като ще продължим със същото темпо и през следващите години. Нашата визия е да се превърнем в предпочитаната компания както за индивидуални, така и за бизнес клиенти, и предпочитания партньор за публичния сектор и да помогнем за дигитализирането и развитието на страните. Обединяването на инвестициите с дейностите по изграждане на нови мрежи в United Fiber ще ни позволи да се разгърнем допълнително, създавайки синергии, които ще изведат нашите инвестиционни възможности на следващото ниво. Благодарение на обособените си екипи от експерти в техническите звена, поддръжката и продажбите, ние ще предложим още по-добро обслужване на нашите клиенти.“

United Fiber Гърция има важна роля в прилагането на стратегията за развитие на инфраструктурата на Групата. Компанията успя да ускори разрастването си в Гърция, като увеличи покритието на собствената си оптична (FTTH) мрежа (спрямо 8% национална), предлагайки ултра бърза свързаност.

В България Групата притежава най-голямата оптична мрежа в страната, достигаща до 50% от всички домакинства, и има план за разширяването й до 67%, до 2028 година.

В Хърватия около 80 000 домакинства се добавят всяка година, като целта е да се достигнат 40% от всички домакинства в страната, до 2028 година. В Словения Групата притежава втората по големина високоскоростна мрежа, която покрива около 50% от всички домакинства в страната.

Нов инфраструктурен проект на United Fiber, който предвижда разполагането на наземен кабел, свързващ Атина със Солун, както и Югоизточна Европа с ключови точки в Западна Европа. Проектът, който се планира да бъде завършен през 2025 година, ще подсили съществуващите връзки с Турция и Близкия изток, укрепвайки съществуващата връзка с България, и ще подпомогне плановете за подводния кабел в Егейско море между Гърция и Турция.

Цялата дейност по продажби на едро на United Group, включително глас, данни, мобилни устройства и роуминг, се осъществява от UGI. Само три години след стартирането си, UGI успя да привлече едни от най-големите доставчици на свързаност и технологии да изберат United Group за осигуряване на необходимата им инфраструктура и свързаност в региона.  UGI отговаря и за продажбите по трасето Атина – Солун.

Паоло Фичини, главен изпълнителен директор на UGI: „Със създаването на това напълно ново трасе, United Group осезаемо демонстрира своя ангажимент да се превърне в най-големия доставчик на оптични мрежи в Югоизточна Европа, повишавайки конкурентоспособността, създавайки нови инвестиционни възможности и ускорявайки дигиталната трансформация на всички участващи страни. Проектът ще отговори на нарастващото търсене в резултат на значителните инвестиции в нови центрове за данни в региона, както и на нови подводни кабели на южната граница в Гърция.“

Предишна Статия

Кметът на Несебър инспектира ремонта на ключови обекти в Обзор

Следваща Статия

ПОС терминали в патрулките, плащаме глобите и с карта

Свързани Статии

Vivacom GAME ON 2026 стартира супергеройски сезон с нова визуална идентичност и мобилна игра
SMART

Vivacom GAME ON 2026 стартира супергеройски сезон с нова визуална идентичност и мобилна игра

май 22, 2026
108
Институциите все повече се насочват към решенията за киберсигурност, предоставени като услуга
Tech Cities

Институциите все повече се насочват към решенията за киберсигурност, предоставени като услуга

май 14, 2026
123
Студенти от Vivacom Техническа академия разработват Private 5G за индустрията
SMART

Студенти от Vivacom Техническа академия разработват Private 5G за индустрията

април 16, 2026
103
Еволюцията на застраховането: Как AI на “Болерон” променя живота на българите – по-умно, по-бързо и по-лесно
SMART

Еволюцията на застраховането: Как AI на “Болерон” променя живота на българите – по-умно, по-бързо и по-лесно

април 14, 2026
123
Силен старт на програмата Job Lab на Vivacom, насочена към уменията за бъдещето
SMART

Силен старт на програмата Job Lab на Vivacom, насочена към уменията за бъдещето

март 12, 2026
121
#YouthEmpowered се включва в “Среща с големия бизнес”
SMART

#YouthEmpowered се включва в “Среща с големия бизнес”

март 4, 2026
124
Следваща Статия
ПОС терминали в патрулките, плащаме глобите и с карта

ПОС терминали в патрулките, плащаме глобите и с карта

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Вечерни новини: „Твърда“ процедура по свръхдефицит; Санкция за Kaufland

Вечерни новини: „Твърда“ процедура по свръхдефицит; Санкция за Kaufland

юни 5, 2026
Пазаруването през април: Оборотите на магазините поеха надолу

Пазаруването през април: Оборотите на магазините поеха надолу

юни 5, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS