Университет предлага съботно –неделна програма за изучаване на румънски език. Филиалът на РУ „Ангел Кънчев” в Силистра набира групи за езикови курсове, които ще приключат с практика на наученото в Румъния.
Предвидено е занятията да се организират през уикенда. В 60% от часовете присъствието е задължително, а останалите часове може да се вземат и онлайн. След като се мине пълният цикъл на обучение, курсистите ще заминат за Къларъш, където ще практикуват наученото в рамките на обучителната програма.
Неделното училище по румънски има за задача да отговори на засиленото търсене на кадри с езикова подготовка на трудовия пазар в крайдунавските градове, обясниха от висшето учебно заведение. Идеята е този вид допълнителна квалификация да могат да придобият хора, които работят, но са им нужни допълнителни компетенции.
Фирми, които имат нужда от румънско говорящи работници и служители също могат да ги пратят на курс в неделното училище на Русенския университет, припомнят организаторите.









