
Шофьор на ТИР от Кипър получи условна присъда от шест месеца лишаване от свобода заради това, че е прекарал голяма група нелегални емигранти. Присъдата е на районния съд в Оряхово.
Според решението на магистратите Панайотис Чаралампос обаче ще отнесе и солена глоба, а част от имуществото му ще бъде конфискувано. Освен това ще трябва да плати и съдебните разноски, които са към 1200 лева.
Пред съда чужденецът се признал за виновен, че към 6,30 часа на 11 ноември 2014 г. в Оряхово е превел през границата на страната ни към Румъния, през ГКПП Оряхово – Бекет, група от хора, които не са български граждани.
Мъжът прекарал 40 възрастни мъже и жени от различен произход и 12 деца, които не се навършили 16 година възраст. Панайотис бил натъпкал хората в товарно “Рено Магнум” с ремарке, собственост на фирма „Макис транс” – Петрич.









