Увеличава се използването на електрически на хибридни превозни средства в България. Tова показват данните от доклада за изпълнението на Националния план за действие за насърчаване производството и ускореното навлизане на екологични превозни средства за 2013 г.
Документът, с който правителството се запозна днес, разглежда извършените дейности от централните и местните администрации, както и от неправителствения сектор, свързани с насърчаване на инвестициите и иновациите в чистите автомобилни технологии.
В доклада се посочва, че с развитието на хибридния и екологичния транспорт се дава тласък и на други сфери, които носят по-висока добавена стойност за икономиката ни – информационните и комуникационните технологии, машиностроенето и електротехниката, производството и разпределението на енергия, услугите и др. Едновременно с това се създават предпоставки за устойчиво бъдеще на транспорта, като се намалява неговата зависимост от нефта. Подобрява се също качеството на атмосферния въздух и се намаляват рисковете за човешкото здраве.









