Село Кутово празнува Петровден като свой ден, заявиха от общината във Видин. На площада се събраха всичките му жители, за да чуят поздравленията на кмета на Видин Герго Гергов и председателя на общинския съвет Пламен Трифонов.
“В Златорожието живеят най-трудолюбивите, можещите и истинските хора”, обяви кметът. “Бъдете все така единни, за да продължи развитието на селото и района, пожела им той.
Празникът продължи с концерт на танцовия състав при читалището “Просвета” в селото. Публиката аплодира и гостите си – деца от танцов състав на румънското село Чупергений – Ной, община Калафат. Своето изкуство представиха и танцьорите от ансамбъл “Дунав” – Видин.
На Петровден жителите на селото честват и празника на храма си “Свети равноапостоли Павел и Петър”. Той е построен преди 140 години с дарения на техните предшественици.
Още новини от Видин четете тук.









