
Благотворителен концерт с участието на световноизвестната народна певица Валя Балканска ще има в Стара Загора на 26 февруари от 14 часа в Общинска спортна зала „Иван Вазов”. Входът е с покани, а минимална дарителска стойност е 5 лв.
Инициативата е за подпомагане лечението на 15-годишния Даниел Сакалиев от Ардино. Момчето е с диагноза остра лимфобластна левкемия и се нуждае от скъпо лечение в чужбина, което е непосилно за семейството му. От болница в Германия му казват, че за трансплантация на костен мозък – лечение, което е належащо при него, са нужни 300 000 лева. Срокът, до който парите трябва да бъдат събрани, е кратък – два месеца.
Близки, роднини и лекар от Бял извор подемат кампания в негова подкрепа. Откликват и други хора. Във Фейсбук е направена страница в подкрепа на ученика.
В концерта ще участват още ансамбъл “Нашенци”, народният певец Веско Василев, вокална група „Розов Свят” при НЧ „Климент Охридски”, група от читалището на село Християново, танцов състав от Раднево и юношеска певческа група от Стара Загора.
Благотворителната инициатива се организира от читалища на селата: Змейово, Християново, Калитиново, Сулица и град Раднево; Клуб „Поп М. Кънчев”- Стара Загора, Клуб „Традиция” – Нова Загора, със съдействието на Община Стара Загора и Център за обществена подкрепа – Ардино.









