
Два музея в морската столица Варна обявяват Ден на отворените врати на 6 май, съобщи БТА. Повод културните институции да приемат безплатно посетители е Денят на храбростта и празник на Българската армия.
Филиалите на Националния военноисторически музей във Варна – Военноморският музей и Парк-музеят “Владислав Варненчик” ще очакват посетители от 10.00 часа до 18.00 часа.
Във Военноморския музей варненци ще могат да станат свидетели на изложбата “Българската морска идея и Българският народен морски сговор”.
В изложението са представени документи, снимки и предмети, свръзани с дейността на организацията. С документи ще се покаже и живота на едни от най-явните български дейци.
Уставът на Българския народен морски сговор също ще бъде изложен. Хората ще могат да видят и юбилейната марка “130 Военноморски музей”.
Тя е специално издание по повод годишнината от откриването на музея през 2013 година.
В музея “ВладиславВарненчик” отворени за посетителите ще бъдат постоянната експозиция, мавзолеят на крал Владислав III Ягело, както и залата “Петър Димков”.









