С около 10% Общинският съвет във Велики Преслав увеличи зплатите на кметовете в общината. Решението е взето на първата сесия на местния парламент за 2021 г. Увеличението на кметските запати е в сила от 1 януари тази година.
Кметът на Велики Преслав инж. Янко Йорданов вече ще се подписва срещу 2 650 лв. основно месечно трудово възнаграждение при 2 360 лв. през 2020 г.
Кметовете на селата Златар, Драгоево, Троица, Кочово и Миланово ще получават по 1210 лв., докато през миналата година заплатите им са били по 1 100 лв. досега, а увеличението за тези на селата Мостич, Мокреш и Имренчево е от 1 045 лв. на 1 150 лв.
Общинският съвет реши и, че допълнителното възнаграждение за трудов стаж и професионален опит остава в размер на 1% за всяка година стаж.
Кметът на общината и кметовете на кметства имат право и на допълнително възнаграждение за постигнати резултати в размер, равен на средния за администрацията, в съответствие с Вътрешните правила за работната заплата в Общинска администрация-Велики Преслав.
Последното увеличение на кметските заплати е от януари миналата година.









