Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
петък, 12 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

“Вечната красота на Двореца в Балчик” отива в Прага

Kmeta.bg от Kmeta.bg
юли 8, 2019
в Добрич
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
градина балчик 1
8
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

След големия интерес, който предизвика в Унгария изложбата отпътува за чешката столица. Фото – изложбата “Вечната красота на Двореца в Балчик” включва снимки на движими и недвижими културни ценности, архитектурни елементи, артефакти и градини изграждащи архитектурно-парков комплекс Двореца. Авторските снимки на Ясен Казанджиев и Румяна Тенева представляват 40 цветни отражения на впечатленията, които кралската атмосфера в дворцовия комплекс оставя в професионалните фотографи. В момента двамата фотографи живеят и работят в Испания. Освен многобройните самостоятелни и колективни изложби, които реализират в различни точки на земното кълбо, те осъществяват и международния етнофестивал “Без граници”. Мултикултурния проект е едно от водещите балкански крос-културни събития носещи европейската ценностна система и промоциращи взаимното разбиране между културите, толерантността, мирното и приятелско съществуване, както и културния обмен.

Разказът за рая на балчишки бряг се допълва от 20 автентични черно-бели фотоси, отразяващи възможностите на безкрайно талантливите италиански архитекти Америко и Агустино, както и на швейцарския градинар Жул Жани, които създават дворцовата архитектурно – паркова композиция. В експозицията са включени и стъклени пластики на архитектурните елементи, които се виждат на снимките, сътворени от талантливите ученици от Средно училище по стъкларство, живопис и промишлен дизайн – Валашке Мезиржичи, черпили вдъхновение от вечната красота на Двореца в Балчик по време на ежегодните художествени пленери на чешкото училище, което под егидата на Юнеско. Куратор на изложбата е магистър Йозеф Дивин, майстор стъклар и преподавател в същото училище.

Изложбата е посветена на красотата, непреходното и вечно влияние на архитектурни стилове, живеещи в едно уникално място на брега на белокаменния град Балчик. Снимките предизвикват колоритност, взрив от енергия и великолепна емоция.

В изпълнение на една от основните си задачи Държавен културен институт културен център Двореца – Балчик, а именно популяризиране на културно-историческото наследство на България, има удоволствието да представи пред публиката на БКИ – Прага една прекрасна фото-изложба, доставяща естетическа наслада у посетителя и оставяйки в него траен спомен от срещата с прекрасното.

Изложбата ще бъде открита на 09.07.2019 г. от 18 ч. в БКИ – Прага и може да бъде разгледана до края на месеца.

Предишна Статия

Около 600 000 българи избират море в чужбина

Следваща Статия

Жътвата на канабис в Петричко започна

Свързани Статии

“Пица за смет” в Добрич: кауза за по-чист град
Добрич

“Пица за смет” в Добрич: кауза за по-чист град

април 16, 2024
121
Областен управител оспорва в съда заплатата на кмет
Добрич

Областен управител оспорва в съда заплатата на кмет

април 4, 2024
173
Пазарджик иска 11 млн. лв. безлихвен заем от държавата
Добрич

Областен управител попари двойни заплати на общинари, върна ги за корекция

февруари 12, 2024
146
Търсят специалисти за нова здравно-социална услуга в Бургас
Добрич

Обявиха грипна епидемия в Добрич

януари 18, 2023
191
Снимката е илюстративна
Добрич

Вдигат цените на такситата в Добрич

октомври 28, 2022
154
Млад мъж загина в катастрофа, пострадаха жена и две деца
Добрич

Катастрофа в Добрич, единият водач с над 2 промила и е арестуван

май 23, 2022
754
Следваща Статия
Жътвата на канабис в Петричко започна

Жътвата на канабис в Петричко започна

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Резервоарите в Оклахома са почти празни. Пазарът на петрол стига преломна точка

Резервоарите в Оклахома са почти празни. Пазарът на петрол стига преломна точка

юни 12, 2026
Китай разширява производството на въглища в петрол

Китай разширява производството на въглища в петрол

юни 12, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS