
За втора поредна година Асеновград се пренесе назад във времето със Средновековен панаир. Средновековни велможи и боляри с мечове, боздугани и медовина се събраха в местността край параклиса „Св. Трифон”, която се превърна в арена на битки и фехтовки.
Болярски дрехи от периода XII-XV в. можеха да се разгледат и закупят. Няколко от атракциите предизвикаха най-голямо оживление сред гостите на панаира – средновековна техника за направа на хартия, сечене на монети, ръчна изработка на ризници и т.н. Най-желаната напитка през тези два дни бе медовината, която също можеше да се закупи само за няколко монети.
Истинска битка се разигра между българи и сърби на демонстрацията по двубой със саби. Средновековен воин предаваше умението да се стреля с лък на всеки желаещ да се научи. Казàни със средновековна леща примамваха гостите и участниците в панаира.








