В понеделник вечер започна любимият на видинчани фестивал „Дунавски вълни“, съобщиха от общината, негов организатор. Заради лошото време, вместо на сцената в крепостта „Баба Вида“, първият концерт се състоя в залата на симфониета Видин. Фестивалът откри кметът Огнян Ценков, който пожела приятни дни на участниците и публиката.
Първият концерт „В съзвучие“ премина при висок интерес. Симфониците изпълниха вечните песни на България заедно със солисти от Ансамбъла за народни песни и танци „Дунав“. Прозвучаха „Слънцето трепти, захожда“, „Хубава си, моя горо“, ръченицата на Петко Стайнов, мелодиите на Марин Големинов.
Във вторник фестивалът продължи с детски пленер „Моят град“ и с представленията „Мистерията Дон Жуан“ по Анатолий Крим на драматичния театър в Монтана. Спектакълът напълни крепостта със зрители. На 25 юли почитателите на театъра ще видят „Старо село накрай света“ на театралната трупа „Будиловци“ от село Раковица. На 26 юли на оградата на дунавската дига ще бъде опъната най-дългата картина на Дунав, дело на румънската художничка Анна Тудор. Предвидени са концерти на градския духов оркестър, за пръв път една от вечерите е посветена на рок-музиката.
Фестивалът завършва на 28 юли с изпълнения на певци и танцьори от България, Сърбия, Румъния. Ще свири и прочутата антимовска духова музика, а кулинарят Ангел Ангелов ще нахрани всички с видинска манджа в юнашикя си тиган.









