Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
събота, 25 юли, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2026
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2026
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Владо Николов и Ренета Камберова с урок в Плевен

Kmeta.bg от Kmeta.bg
юни 28, 2018
в Плевен
Време за четене: ~ 1 мин.
9 0
0
спорт1
11
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Популярни спортисти гостуваха в Плевен по проект "Младите хора – Бъдещето на България – това сме ние". Волейболната легенда Владимир Николов, "златното момиче" Ренета Камберова, футболистът Кристиян Григоров и каратистката Мирела Йолова взеха участие в срещата с децата в СУ "Иван Вазов" – Плевен. Обучението бе посветено на здравословния начин на живот, като бяха засегнати темите: "Изграждане на модели на поведение свързани със здравословен начин на живот в училищна възраст", "Околна среда – движение, хранене и фактори за превенция на затлъстяването", "Хранене и физическа активност – основни начини за подобряване на здравето, "Как да избегнем здравословните проблеми?”, "Напитките съдържащи захар – причина за затлъстяване" и "Спортът – задължителен елемент в пълноценния живот на младите хора".

Видните ни спортисти имаха за задача да запознаят близо 100 ученици с това защо е важно да спортуват, да водят здравословен начин на живот и да се хранят правилно.

"Под здравословен начин на живот аз разбирам движението, правилното хранене и съня. И аз като бях на вашите години можех да си позволя по цяла нощ да играя на компютъра, след което да отида на училище или тренировка. Няколко години по-късно това вече не беше така. По отношение на спорта – сигурен съм, че както моите деца, така и вие, прекарвате немалка част от свободното си време с телефони, таблети, в социалните мрежи, сърфирайки в интернет. В момента се получава така, че отделяте много малко време за движение, a в активния и здравословен начин на живот движението и правилното хранене са много важни", каза Владо Николов пред учениците.

Ренета Камберова, Мирела Йолова и Кристиян Григоров също се обединиха около това, че спортът е важна част от ежедневието и помага в изграждането на човек, дава стимул в живота му, мотивира го и го прави по-целеустремен. Спортистите посъветваха децата да се занимават със спорт, защото това ще им помогне да бъдат едно истинско здраво бъдеще на България.

"След Олимпиадата напълнях и доста дълго време се опитвах да смъкна килограмите. В един момент си казах, че няма да пазя диети, а просто ще опитам да се храня по-здравословно. Започна да ми става интересно – коя храна за какво е, какво ти дава, какви са нейните функции. И така е много по-лесно да я приемаш. Интересувайте се от това какво приемате и с какво се храните, защото в крайна сметка няма нищо по-важно от здравето. Спортът е здраве, храната също е здраве", каза Ренета Камберова на децата.

Събитието продължи с интересно занимание в хипермаркет, към което се присъедини и певицата Теди Кацарова. Разделени на групи с учениците, популярната изпълнителка, Владо Николов, Ренета Камберова, Кристиян Григоров и Мирела Йолова се впуснаха в една вълнуващо пазаруване по щандовете, за да се запознаят отблизо с полезните и вредни храни. Учениците научиха интересни факти за здравословното хранене и от главния готвач на ресторант "Лайф" Андрей Цветков.

 

Предишна Статия

Върви кандидат-студентска кампания в Босилеград

Следваща Статия

Атрактивен пърформанс събира 200 музиканти за деня на Дунав

Свързани Статии

Три деца от Плевен ще рисуват до Капитолия във Вашингтон
Плевен

Три деца от Плевен ще рисуват до Капитолия във Вашингтон

юли 23, 2026
101
STEM център с пет тематични кабинета отвори врати в Плевен
Плевен

STEM център с пет тематични кабинета отвори врати в Плевен

юли 7, 2026
105
Фестивалът за куклено изкуство “Шарено петле” започва в Плевен
Плевен

Фестивалът за куклено изкуство “Шарено петле” започва в Плевен

юни 30, 2026
100
Плевенският маратон ще подкрепи бъдещи лекари
Плевен

Плевенският маратон ще подкрепи бъдещи лекари

април 16, 2026
107
Люси Дяковска на 50: Иска да става кмет на Плевен
Плевен

Люси Дяковска на 50: Иска да става кмет на Плевен

април 3, 2026
119
Влизат в сила новите правила за здравните кабинети в детските градини и училищата
Плевен

Деца от Плевен ще участват на световен фестивал във Вашингтон

март 17, 2026
116
Следваща Статия
Атрактивен пърформанс събира 200 музиканти за деня на Дунав

Атрактивен пърформанс събира 200 музиканти за деня на Дунав

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Колко пари ще отделите за лятна почивка тази година?

Реклама

Последни новини

Една валута, но не и един банков пазар

Една валута, но не и един банков пазар

юли 25, 2026
БАБХ хвана пратка с 16 незаконни кучета и котки, напът за Румъния

Четириногите любимци излизат на сцена в Самоков

юли 25, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2026
  • COREJIO