Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
вторник, 4 август, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2026
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2026
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Влак-стрела свързва Сливница и София за 10 минути

Kmeta .bg от Kmeta .bg
октомври 16, 2020
в Сливница
Време за четене: ~ 1 мин.
14 0
0
rezultati anketa 1
16
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Влак-стрела ще свързва Сливница и София за 10-15 минути. За проекта разказа пред kmeta.bg градоначалникът на Сливница Васко Стоилков. "Много енергия съм хвърлил железницата да стане факт, аз я наричам метро, но тя ще ни преобрази като община", споделя кметът. 

В момента текат всички нужни процедури, отчуждават се и имотите на хората. Железницата ще има връзка с метростанция в София, за нея вече има шайба и няма да се изгражда тепърва. Тя ще е разположена между станция "Обеля" и "Сливница", а хората, идващи от града, ще стигат до нея само по един ескалатор – от крайградската до градската железница. Над нова метростанция ще бъде изградена самата гара. По този начин няма да се губи време или да се ходи дълго време пеша. 

В град Сливница пък ще се изгради естакада, на 9 метра височина. Цялата ще бъде на колони, а върху нея отгоре ще бъде гарата. "Съоръжението ще е много красиво, ще отвори града, а самата железница ще ни помогне много за бъдещето развитие", убеден е Васко Стоилков. 

В момента тече общественета поръчка за избор на фирма на строежа. Това означава, че до броени месеци ще започне и самият строеж, който пък ще отнеме поне няколко години поради мащабността на проекта. "Линията някой ден, в бъдеще, ще свързва Западна Европа и Азия, но в момента се изграждат 3 участъка. Единият лот е София – Волуяк, вторият – Волуяк – Петърч и третият – Петърч – Драгоман", обясни Стоилков. Тези части също ще са част от международната линия, която някой ден ще стига до Западна Европа. Там вече на няколко места е изградена, при нас трябва да се направи участъкът Драгоман – Калотина. "Ако и сърбите го направят в определените срокове, скоро ще ходим в Белград на кафе, ще стигаме за около 3 часа, а пък Ниш – София ще е по-близо, отколкото Ниш – Белград", обещава кметът на Сливница. 

Той е убеден, че това ще промени не само живота на хората в България, но и този на Балканите. "Железницата ще е от полза и за бизнеса, и за туризма в региона. Ще станем модерно общество. Ако се свържем всички народи на Балканите, перспективите пред нас ще са много повече", убеден е Васко Стоилков. 

Снимката е илюстративна

Започна националният конкурс "Кмет на годината" 2020. Гласувайте на kmetnagodinata.bg от 15 до 29 октомври!

Предишна Статия

Ремонтират туристическите маршрути в Пирин планина

Следваща Статия

Дъжд и хладно време

Свързани Статии

Земетресение разклати Благоевград
Сливница

Земетресение с магнитуд 3 по Рихтер край Сливница

юли 25, 2022
1.5k
Снимката е илюстративна
Сливница

Пиян шофьор преспа в ареста в Сливница

май 19, 2022
451
Снимката е илюстративна
Сливница

Пиян шофьор е арестуван в Сливница

май 18, 2022
1.1k
Снимката е илюстративна
Сливница

72 часа арест за побой и грабеж в Сливница, мъж е нападнат пред казино

май 16, 2022
2.1k
Снимката е илюстративна
Сливница

Гонка в Сливница: младеж без книжка натиска газта и бяга от полицията

май 4, 2022
1.7k
Снимката е илюстративна
Сливница

Патрул хвана доста почерпен шофьор в Сливница

април 28, 2022
867
Следваща Статия
Дъжд и хладно време

Дъжд и хладно време

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Колко пари ще отделите за лятна почивка тази година?

Реклама

Последни новини

TotalEnergies придоби европейския бизнес на Shell за чиста енергия

TotalEnergies придоби европейския бизнес на Shell за чиста енергия

август 4, 2026
Лекарствата за редки болести попадат в капан на обществените поръчки?

Лекарствата за редки болести попадат в капан на обществените поръчки?

август 4, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2026
  • COREJIO