Във Видин започнаха профилактични прегледи на деца от детските градини, съобщиха от неправителствената организация „Лайънс клуб“, която инициира и финансира прегледите. Ще бъдат прегледани очите и ушите на малчуганите.
За здрави очи се проверяват децата от първа група на забавачките за т. н. „мързеливо око“. На тази възраст очите могат да са здрави, но да не изпълняват докрай совята функция за осигуряване на добро зрение. След това ще бъдат прегледани и ушите за състоянието на слуха на децата. Тези профилактични прегледи се отнасят за деца от четвърта група на детските градини. Прегледите се правят със специална апаратура.
В двата профилактични прегледа ще бъдат обхванати 200 деца. Те се правят всяка есен през последните години по инициатива на „Лайънс клуб“ като грижа за бъдещето на Видин.









