В село Владиченци, община Димово, се състоя благотворителен събор, съобщи кметът Георги Василев. С него се слага началото на събиране на средства за изграждане на православен храм, какъвто в селото никога не е имало.
Гости на събора бяха областният управител Албена Георгиева и кметът на общината Лозан Лозанов. Видинският митрополит Даниил освети кръст на мястото, където ще бъде изграден храмът. Открита бе и паметна плоча на загиналите от селото в Балканската и Първата световна война.
За всички бе осветен и раздаден курбан за здраве и благоденствие.
След това пред малцината жители на селото – 45, пяха и танцуваха над 200 самодейци от читалища във Видин, Димово, Извор, Арчар и Белоградчик.
Владичинци или Владикино село има интересна история, която още не проучена. То е било част от антична Рациария. Наречено е Владикино село, тъй като в него е живял един от видинските владици.









