Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
петък, 3 юли, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Какво време ни чака до края на април

Днес е обявен жълт код за 8 области

Kmeta.bg от Kmeta.bg
април 23, 2024
в България
Време за четене: ~ 1 мин.
9 0
0
991 ratio vremeto 23 april
10
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Времето днес ще бъде предимно облачно с валежи от дъжд. На места в Западна България количествата ще са значителни, обявен е жълт код. Предупреждението е в сила за 8 бласти – Видин, Монтана, София област, София град, Перник, Кюстендил и Благоевград, предупреждават от Националния институт по метеоролгия и хидрология (НИМХ).

Вечерта валежите ще отслабват и спират, а облачността ще започне да се разкъсва и намалява. Ще духа до умерен вятър от изток-югоизток, главно в Лудогорието ще е временно силен. Максималните температури ще са между 12° и 17°, в София – около 12°.

Над планините ще е облачно с валежи от дъжд, на височина над 2000 m ще се примесва със сняг. Ще духа умерен до силен южен вятър и с него ще започне да се пренася малко по-топъл въздух. Максималната температура на височина 1200 m ще е около 9°, на 2000 m – около 3°.

Над Черноморието ще е предимно облачно с превалявания от дъжд. Ще духа умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще са между 12° и 15°. Температурата на морската вода е 12°-13°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

В сряда (24 април) вятърът временно ще се ориентира от западната четвърт. Валежи ще има на по-малко места, главно в северозападната половина от страната. Ще има повече разкъсвания и намаления на облачността, дневните температури ще се повишат и максималните ще бъдат между 19° и 24°. Минимални – между 5° и 10°.

В четвъртък (25 април) с преминаване на студен фронт, дневните температури отново ще се понижат с около 5 градуса, сутрешните ще са между 7° и 12°, в котловините на Югозападна България – около 4°. Облачността ще бъде предимно значителна, на много места – с валежи.

991 ratio vremeto ot 24 do 29 april
В петък (26 април) ще преобладава слънчево време с купеста облачност след обяд, на отделни места в планинските райони ще превали краткотраен дъжд. Минималните температури ще са по-ниски, дневните – с 1-2 градуса по-високи.
В събота (27 април) все още в отделни райони в Западна България са възможни следобедни краткотрайни превалявания с гръмотевична дейност, но ще има повече слънчеви часове, дневните температури ще се повишат и преобладаващите максимални ще бъдат предимно между 18° и 23°. Вятърът ще се ориентира от изток, в неделя и понеделник ще бъде умерен. В неделя (28 април) вероятността за валежи е малка, в понеделник – отново нараства. Ще се затопля.
Тагове: времетодъждтемператури
Предишна Статия

Хроничен недостиг на кадри по морето

Следваща Статия

Липсата на кадри в администрацията – препъни камък за регионите

Свързани Статии

Vivacom посреща 215 ученици от Практикантската си програма
България

Vivacom посреща 215 ученици от Практикантската си програма

юли 3, 2026
104
Отиде си Йосиф Сърчаджиев
България

Отиде си Йосиф Сърчаджиев

юли 2, 2026
120
Полицай се хвърли във водите на река Марица, за да спаси 14-годишно момче (видео)
България

Полицай се хвърли във водите на река Марица, за да спаси 14-годишно момче (видео)

юли 2, 2026
102
От субсидии към умения: пропуснатите възможности на държавната политика
България

30 професии ще бъдат защитени следващите две учебни години

юли 2, 2026
112
heart 762564 640
България

История за добро: Как спасиха дете в беда в София

юли 2, 2026
112
КТ “Подкрепа” поиска да се ограничи износът на ток
България

От днес: Нови цени на тока, парното и топлата вода

юли 1, 2026
128
Следваща Статия
Липсата на кадри в администрацията – препъни камък за регионите

Липсата на кадри в администрацията - препъни камък за регионите

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Глобалните температури на морската повърхност достигнаха рекордно високи нива

Глобалните температури на морската повърхност достигнаха рекордно високи нива

юли 3, 2026
9 медала за България на олимпиада по география

9 медала за България на олимпиада по география

юли 3, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • COREJIO