Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
събота, 13 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Ловеч минава на още по-строг режим: 11 часа в денонощието без вода

От днес кранчетата спират и от 12:00 ч. до 16:00 ч., освен през нощта

Kmeta.bg от Kmeta.bg
октомври 18, 2023
в Ловеч
Време за четене: ~ 1 мин.
8 0
0
Снимката е илюстративна

Снимка: Pixabay

10
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

В Ловеч се въвежда още по-строг режим на водата заради продължаващото засушаване и значително намалелия дебит на основния водоизточник, който захранва града – водоснабдителната група “Черни Осъм“. Това е трета промяна на режима за последните две седмици, като от днес водоподаването ще бъде спирано и през деня от 12:00 ч. до 16:00 ч., освен както досега, през нощта от 23:00 ч. до 6:00 ч., съобщи за БТА  директорът на “ВиК” АД – Ловеч, Данаил Събевски.

По думите му проблемът е много сериозен: “Вече почти четири месеца не е валяло. Дебитът на водоснабдителната група “Черни Осъм” е паднал до 250 литра в секунда, което не се е случвало от 2000 г. Обикновено е около 800 литра в секунда, за да нямат проблеми в Ловеч и Плевен с водоснабдяването. Режимът започва, когато падне под 340 литра в секунда. Ако до месец не завали, се очаква още по-тежък воден режим”, посочи Събевски.

Според него причина за недостига на питейна вода е и остарялата водопроводна мрежа в част от Ловеч, особено в индустриалната зона. “Заради амортизираната мрежа загубите на вода в града са около 50%, а за предприятията са около 55 на сто”, добави директорът на водоснабдителното дружество. Той посочи още, че Ловешка област не е с консолидиран ВиК оператор и това я лишава от европейски средства за ВиК проекти. Затова ремонти и подмяна на водопроводната мрежа се извършват със собствени средства на водоснабдителното дружество, а те са недостатъчни.

“Имам уверението от председателя на регионалната комисия в парламента Николай Нанков, че за догодина ще има възможност да бъдат отпуснати един милиард лева за реконструкция на водопроводи”, каза още Събевски.

Тагове: водаЛовечрежим
Предишна Статия

Умно управление на отпадъците – опитът на Габрово (видео)

Следваща Статия

Пощенска банка получи инвестиционна степен на дългосрочен депозитен рейтинг Baa3 с положителна перспектива от Moody’s

Свързани Статии

Плащането на местни данъци по електронен път минава в министерство на е-управлението
Ловеч

Кметът на Ловеч оттегли поредното си предложение за увеличаване на данъците

декември 12, 2025
109
Зелен патрул ще следи за чистотата в Ямбол
Ловеч

Нередности в депото в Ловеч, общините подготвят спешни мерки

октомври 31, 2025
113
Общините с нови предложения за управление на отпадъците от опаковки
Ловеч

По-високи такси и цени на услуги в Ловеч

октомври 7, 2025
115
car 2854658 640
Ловеч

Въведоха зони за платено паркиране в Ловеч

октомври 3, 2025
123
Въвеждат режим на водата и в Ловеч
Ловеч

Въвеждат режим на водата и в Ловеч

септември 15, 2025
146
Зоопаркът в Ловеч с нов лиценз
Ловеч

Зоопаркът в Ловеч с нов лиценз

септември 9, 2025
134
Следваща Статия
Пощенска банка получи инвестиционна степен на дългосрочен депозитен рейтинг Baa3 с положителна перспектива от Moody’s

Пощенска банка получи инвестиционна степен на дългосрочен депозитен рейтинг Baa3 с положителна перспектива от Moody's

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Екстремните горещини причиняват 3400 допълнителни смъртни случая на ден в Индия

Екстремните горещини причиняват 3400 допълнителни смъртни случая на ден в Индия

юни 12, 2026
Търговията с акциите на SpaceX стартира с 11% скок

Търговията с акциите на SpaceX стартира с 11% скок

юни 12, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS