Министерството на културата и община Несебър канят граждани и заинтересовани страни на обществено обсъждане на стратегическия документ „Визия за Старинен Несебър 2026–2045 г.“. Срещата ще се проведе на 23 март от 10:00 часа в Артиум център, разположен на площад „Жулиета Шишманова“.
Очаква се събитието да събере представители на местната общност, експерти и институции, ангажирани с опазването и развитието на културното наследство. Стратегическият документ вече е публикуван на официалния сайт на общината в раздел „Несебър културно наследство“, като целта му е да очертае дългосрочната рамка за устойчиво управление и развитие на Старинния град.
Организаторите подчертават, че устойчивото и справедливо развитие на тази световна ценност зависи от активното участие и съпричастност на местната общност. Общественото обсъждане ще даде възможност за изразяване на мнения, предложения и идеи, които да бъдат включени в окончателния вариант на визията.









