Тази седмица за първи път РИМ-София представи изложбата „Петте пътя на Петя“. Тя може да бъде разгледана до утре (19 септември 2021 г). в експозиционното пространство на Триъгълна кула на Сердика (бул. „Княгиня Мария Луиза“ 16), а от 21 септември до 17 октомври ще бъде представена в централната сграда на Музея на пл. „Бански“ 1.
Изложбата включва илюстрации и рисунки на художничката и татуист Петя Евлогиева. Авторката е татуирала много известни личности, като има награди за татуировки, български и международни.
Петя Евлогиева е родена в Монтана, учи рисуване в Обединена школа по изкуства „Добри Христов“ при Рени Петрова. Завършва Режисура и анимационен филм в Нов български университет. Има професионален опит в областта на анимацията и компютърните игри.

Тя е сред най-известните и награждавани татуисти в България. През 2008 г. печели Първа награда за цветна татуировка на “Tattoo Fest Sofia” 2008 г.
През последните години все повече се занимава с илюстрация, като работи по свои авторски издания, както и в партньорство със студио „Змей“, издателство „Рибка“, Фабер Кастел България, „Горичка в количка“ и др. „Коледата на Лиска“, 2016 г. е първата издадена книга на Петя.









