Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
събота, 13 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Бойко Борисов вижда повторение на събитията от февруари 2013-та

Kmeta.bg от Kmeta.bg
януари 28, 2015
в Политика
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
544fa2ddbf899 5
8
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

544fa2ddbf899Проблемите на електроразпределителните дружества, свързани с организацията им на работа като несъвършенства в софтуера или недостатъчен брой отчетници, по никакъв начин не трябва да се отразяват на потребителите.

Около това мнение се обедини правителството на заседанието, на което министърът на енергетиката Теменужка Петкова докладва за проверките, извършвани от ведомството. Те започнаха веднага след получения сигнал за съставените по две сметки за използвана за един месец електроенергия от клиенти на “Енерго-про”.

Премиерът Бойко Борисов иска обяснения от Теменужка Петкова за нарушенията на ЕРП-тата и възникналия казус с “Енерго-про” и получилите потребители по две фактури – 67 000 клиенти на “Енерго-про” са получили две фактури за един отчетен период. Борисов не е доволен, че дори и в случая проблемът да е софтуерен, все пак има още множество нарушения.

“Далеч съм от мисълта да обиждам, да гоня или да влизам в реториката на други по отношение на инвеститорите, но аз мисля, че просто трябва да бъдат принудени да спазват правилата, договорите, законите, за което джентълменските ни отношения дори не са нужни. Просто си спазват закона”, казва Борисов по отношение на електроразпределителните дружества.

“Аз съм убеден, че това не са случайни неща. Паралелно с това във фейс-групите във Варна се подготвя протест на 1 февруари, а едновременно с това и всичко останало. Това е абсолютен умисъл за мен, отново във Варна – повтаря се абсолютно същият сценарий. Затова – каквото трябва да се промени с парламента, драстично говорите: 10, 15, милиони трябва да бъдат глобите, след като нанасят такива поражения. И сега виждате, че хората непрекъснато пращат сигнали. Преобърнати електромери на нощна и дневна тарифа, отчитане. Просто тоя път, имайки и цялата парламентарна подкрепа, а дори и няма къде да се политизира – трябва да се възползваме, да си оправим правилата”, казва Борисов пред министрите.

Предишна Статия

Плевнелиев няма да присъства на публичното изслушване за съдия №1

Следваща Статия

3 от 10 проби нa деца от Враца са положителни за грип

Свързани Статии

Кой спечели частичните местни избори
Политика

Само един е кандидатът за кмет за предстоящия частичен вот в село в Кюстендилско

юни 12, 2026
158
Консултации при президента Илияна Йотова: Важно е хората да имат доверие в ЦИК (видео)
Политика

Консултации при президента Илияна Йотова: Важно е хората да имат доверие в ЦИК (видео)

юни 9, 2026
105
Президентът наложи вето върху промени в Изборния кодекс
Политика

Президентът Илияна Йотова започва процедурата за нов състав на ЦИК

юни 8, 2026
126
Инфлацията за последните 5 години надхвърля 40%
Политика

Цените на основни храни намаляват с до 30%

юни 8, 2026
125
Пазарджик иска 11 млн. лв. безлихвен заем от държавата
Политика

Властта с нов дълг, за да изплати пенсиите за юли

юни 3, 2026
112
Кабинетът отпусна 15 млн. лв. за столичния градски транспорт
Политика

Кабинетът възобновява работата по Плана за справедлив преход

юни 3, 2026
137
Следваща Статия
3 от 10 проби нa деца от Враца са положителни за грип

3 от 10 проби нa деца от Враца са положителни за грип

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Най-добрите и най-лошите летища в Европа

Най-добрите и най-лошите летища в Европа

юни 13, 2026
Къде в Европа е най-лесно да работим от вкъщи?

Къде в Европа е най-лесно да работим от вкъщи?

юни 13, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS