
Край на войната между bTV Media Group и Булсатком. Тази вечер сателитният оператор и телевизията подписаха споразумение и възстановяват излъчването на каналите на bTV в мрежата на оператора поетапно в следващите часове. В интерес на милионите зрители двете компании направиха взаимни отстъпки, които да позволят възстановяване на сигнала, без да се вдигат цените за крайните абонати, се казва в съвместно изявление на двете компании.
Малко по-рано през деня и TV7 се споразумя с Булсатком. “Преговорите бяха трудни и за двете страни. Много се радвам, че постигнахме споразумение, което ни позволява и занапред да предлагаме на нашите клиенти разнообразно съдържание на балансирани цени”, заяви Максим Заяков, съсобственик на “Булсатком”.
От своя страна изпълнителният директор на TV7 Николай Бареков коментира: “TV7 работи само и единствено в интерес на зрителите и ще предприеме действия за връщане на сигнала към сателитния оператор, защото в следващите 11 месеца предстои TV7 да реализира вълнуваща и изключително рейтингова програмна схема с много реалити формати, български сериали и др.”
И двете страни поднасят извиненията си към тяхната аудитория за временно причинените неудобства.
По-рано в сряда министър Ивайло Московски съобщи, че bTV и ТV7 са пред подписване на нови договори със сателитния доставчик. В решаването на спора, който остави абонатите на “Булсатком” без двете телевизии, се намеси лично премиерът Бойко Борисов. Благодарение на него в последните няколко дни е проведен съвместен диалог между ресорното министерство, Комисията за регулиране на съобщенията (КРС), двете медийни групи и сателитния оператор, обясни Московски.








