Системна дезинфекция на автобусите по няколко пъти на ден се извършва във Велико Търново. Стриктната мярка е въведена от местния превозвач „Надежда“ в изпълнение на заповед на кмета Даниел Панов. Във всяко от превозните средства на оператора са осигурени дезинфектанти за пътуващите, както и пръскачки, с които шофьорите обработват салона по 4-5 пъти на ден.
Противоепидемичната мярка се прилага във всички вътрешноградски линии, обслужвани от превозвача – №1, 4, 9 и 40, както и в линиите с номера 3, 10 и 14 до Дебелец и Горна Оряховица.
Община Велико Търново припомня, че в обществените превозни средства носенето на маски, шлемове, шалове или други средства, покриващи носа и устата, е задължително от всички – водачи, кондуктори и пътуващи.
Снимки: общината









