Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
четвъртък, 4 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Фандъкова: Целите, които си поставяхме от години, се реализираха бързо

Kmeta .bg от Kmeta .bg
юли 17, 2020
в Столична
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
IMG 0172
8
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Радвам се, че се намираме в това градско пространство за дискусия. Най-важна е темата за младите хора, когато говорим за развитие. Това е истинският дебат за и с новото поколение. Радвам се изключително много на присъствието на хора, които могат и знаят как.

Пандемията коренно промени училището. Възможности и цели, които си поставяхме от години по неволя, започнаха да се реазлизират много бързо. 

Това каза кметът на София Йорданка Фандъкова по време на конференцията "Образование от А до #. Иновативното училище".

"Аз като представител на местната власт отново ще подчертая, че системата е силно децентрализирана. Има училища и детски градини, които се справиха прекрасно, перфектно, има и такива, които не се справиха.

Родителите бяха доста важна час в процеса. Извънтехнологичният процес има и един процес на общуване, за който си мечтаехме от десетилетия", каза тя.

Времето е динамично, не бива да забравяме колко важно бе това общуване. Оценихме обаче и колко важни са училищната общност и общуването в нея. На есен дано да се видим отново. За мен част от общуването е и възможността за общуване в дигитална среда", посочи кметът.

Ние спешно трябва да решим тези въпроси. Искам да благодаря на еврокомисаря Габриел, че толкова пламенно защитава европейските инструменти.

Дигиталнитре технологии бяха средство да не се загубят целите.

Учебната година не само приключи, но и изпитите се проведоха и децата продължават напред. Не им беше лесно, коментира още Фандъкова.

Видяхме каква трябва да бъде посоката на реформата в средното образование. Вървим напред, иска ми се да сме по-бързи и по-ускорени, но зная, че нашата система е по-консервативна. Не бива да си правим експерименти с децата. Искам да поздравя за това, че 50% от детските градини в София чрез педагогическо взаимодействия успяха да реализират онлайн занимания за децата.

Най-голямото богатство на София са образованите хора, хората, които останаха тук, благодарение на технологичните сектори в града ни, и на тези, които се върнаха тук.

20% от мрежата на иновативните училища в страна се намират в София. Това е да се разработят модели, не само кабинети, посочи още столичният кмет.

Едно момиче бе създало продукт за хора с различни проблеми. Това е смисълът, отбеляза още Фандъкова.

До момента в конференцията се изказаха образователният министър Красимир Вълчев и председателят на Комисията по образованието в народното събрание Милена Дамянова, а във видеовръзка от Брюксел се включи комисарят по иновации, научни изследвания, култура, образование и младеж Мария Габриел.

Съобразено с новите разпоредби и противоепидемичните мерки, събитието се провежда на открито и с контролиран достъп в пространството пред Форум "Джон Атанасов" при София Тех Парк.

Конференцията е по инициатива на икономическия портал Economic.bg, телевизионния лидер NOVA, информационния портал Dir.bg и Портала на българските общини Kmeta.bg, в партньорство с най-голямата дигитална група Нетинфо и "София Тех Парк".

thumb 1

 

Предишна Статия

Габриел: Иновациите в преподаването дават по-голям шанс за реализация

Следваща Статия

Красимир Вълчев: Визуализираме 90% от учебното съдържание

Свързани Статии

Стартира кандидатстването за “Витоша на децата”
Столична

Стартира кандидатстването за “Витоша на децата”

юни 3, 2026
112
Стара Загора с безплатен транспорт за 15 септември
Столична

Пуснаха класирането за първи клас в София

юни 2, 2026
108
Радост в болничната стая: Батман донесе подаръци на малките пациенти в ИСУЛ (видео)
Столична

Радост в болничната стая: Батман донесе подаръци на малките пациенти в ИСУЛ (видео)

юни 1, 2026
109
Възстановяват езерото “Ариана” в оригиналния му вид
Столична

Възстановяват езерото “Ариана” в оригиналния му вид

май 31, 2026
115
“Оборище дарява” се завръща: кварталът отново избира доброто
Столична

“Оборище дарява” се завръща: кварталът отново избира доброто

май 30, 2026
106
Терзиев обеща да премести трамвайното трасе от “Скобелев”
Столична

Променени маршрути и нови линии: оптимизират трамвайната мрежа в София

май 29, 2026
116
Следваща Статия
Красимир Вълчев: Визуализираме 90% от учебното съдържание

Красимир Вълчев: Визуализираме 90% от учебното съдържание

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Бутон „Откажи се“ и край на манипулациите онлайн: Правилата за кредити и застраховки се затягат

Бутон „Откажи се“ и край на манипулациите онлайн: Правилата за кредити и застраховки се затягат

юни 4, 2026
Как бизнесът изгражда устойчивост в несигурни времена?

Как бизнесът изгражда устойчивост в несигурни времена?

юни 4, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS