
Започва голямото прибиране след великденските празнични дни. Натоварен трафик и засилено полицейско присъствие по пътищата се очаква днес.
Над 700 000 българи ще тръгнат на път, като само в София се очаква да се върнат над 200 000 автомобила. Над 400 хиляди преминавания на българо-гръцката граница ще бъдат регистрирани за целия великденски период.
Най-натоварено се очаква да бъде в следобедните часове и по автомагистралите „Тракия”, „Хемус” и „Струма”, както и по главния път София – Кулата.
180 пътни патрула ще контролират трафика. Пътна полиция ще следи за висока скорост и алкохол.
Oчаква трафикът по граничните пунктове с гърция – „Кулата-Промахон“ и „Илинден-Ексохи“ – да се засили значително около обедните часове на деня.
Движението на тежкотоварните превозни средства ще бъде спряно днес от 14.00 до 20.00 часа. Тежкотоварните камиони ще бъдат спирани на паркинги на територията на цялата страна, а полицейски патрули ще следят за спазване на разпоредбите, съобщават от пресцентъра на МВР.
Във връзка с очакваното интензивно движение в участъка през Владая към София, от 10.00 до 20.00 часа са организирани две ленти за влизащите в столицата автомобили. АПИ напомня, че алтернативен маршрут на първокласния път през Владая е АМ „Люлин“.
Създадена е организация максимален брой екипи да обезпечават сигурността по пътищата и да не се допускат нарушения. Патрулите на „Пътна полиция“ ще бъдат ангажирани с контрол на движението, ще ги подпомагат и служители на Охранителна полиция, групите „Престъпления по пътищата“ и специализираните звена „Сигма“.









