
Президентът Желю Желев ще даде личен пример и ще работи като доброволец утре в църквата в Стамболийски. В 11 часа д-р Желев ще започне да раздава буркани и пакети с храна на бедните хора в двора на храма.
Акцията е в рамките на кампанията „Солидарност”, чийто инициатор е бизнесменът Богомил Манчев. Всяка седмица той ще осигурява по четири тона храна за социално слабите в Стамболийски. Помощите ще се раздават със свещеника от храм „Св. Троица” Стоян Божурин, който се прочу като личния свещеник на Сергей Станишев.
Да участват в акцията са поканени и настоящият президент Росен Плевнелиев, както и лидерът на БСП. Възможно е те също да дойдат за утрешната акция, съобщиха от църковното настоятелство на храм „Света Троица”.
Днес освен, че ще се раздават пакети с храна, ще се направи и почистване на църквата и района около нея. Очаква се Желю Желев да се включи в прекопаването на алеите с рози и в почистване на двора на старата църква на Стамболийски „Св. Йоан Предтеча”, където е погребан първият български светец Боян Енравота.








