
Килифарево е напълно възстановен след наводненията от лятото на 2014 година. Към момента е извършено пълното подновяване на инфраструктурата в пострадалите райони. Това каза кметът на града Димитър Събев.
Общата сума, вложена в ремонтите на улици, водопроводи и др., е 210 хил. лв. Кметът обясни, че всички средства са отпуснати от държавата с помощта на община Велико Търново.
„С тях беше извършено възстановяването на инфраструктура в прилежащите райони, които бяха засегнати от наводнението. Тротоарите са поправени, нанесено е асфалтово покритие. Имаме единствено съвсем дребни преходни и довършителни дейности, които ще остане да се извършат при хубаво време”, обясни още кметът.
Той подчерта, че са направени около 2600 кв. м. нови тротоари и асфалтово покритие. Реновирани са и 3 напълно унищожени улици, допълни Димитър Събев.
Още новини от Велико Търново и региона четете ТУК.
Гласувайте в конкурса “Кмет на месеца” ТУК.









