180-годишнината от рождението на Апостола на българската свобода ще бъде чествана в Ловеч и Къкрина с поклонение пред паметниците на Левски.
До обяд в Къкрина ще бъде представена книгата на Регионалния исторически музей „Съградено от народната памет“ и ще бъде открита изложба „85 години от откриването на първия музей за Левски – Къкринското ханче“.
В Ловеч от 17.30 часа в храма „Успение Богородично“ в старинния квартал „Вароша“ ще бъде отслужена панихида за Апостола, след което е гражданското поклонение пред паметника на Левски.
От 18.30 часа на Ловешката средновековна крепост ще има концерт от патриотични песни в изпълнение на Смесения градски хор при Ловчанското читалище „Наука – 1870“ и Общинския духов оркестър.
Музеите на Левски в Ловеч и Къкрина днес са с безплатен вход.








