На празнично аранжираната открита сцена местният енорийски свещеник отец Никифор отслужи пасхално богослужение и прочете откъс от Евангелието на Матей за Възкресението на Божия син. „Христовото Възкресение е тържество на всепобеждаващата Божия любов“, каза свещеникът, след което отслужи молебен за здраве и благополучие и приветства множеството с „Христос Воскресе“.
В приветствието си кметът Свилен Шитов изтъкна, че Възкресение е най-светлият християнски празник и се базира на реален исторически факт. „Остава да приемем безусловно това Чудо и нека светлината на Възкресението винаги води сърцата ни по праведния път. Нека да се обичаме и да сме добри хора! Пожелавам на всички много здраве, щастие и топлина – на Вас и Вашите семейства! Христос Воскресе!“, поздрави присъстващите Свилен Шитов.
Докато малчуганите от фолклорна група „Изворче“ при читалище „Просвета 1900“ се изявяваха на сцената, техните връстници от публиката имаха възможност да участват в много вдъхновяваща игра – да потърсят и намерят дървените яйца, които общински служители бяха скрили в тревата около сцената. Първа със задачата се справи малката Тея – внучка на чаровната самодейка Димитрина Петрова.
Песни, танци и стихотворения заредиха с настроение публиката на Великденския концерт. Всички читалищни състави се изявиха блестящо на сцената. Народната певица Ваня Вълкова вдигна още повече градуса на емоцията, особено дуетното ѝ изпълнение с Димитър Желязков от орк. „Орхидеи“. Изключително силно бе присъствието на танцовите клубове "Емоция" и "Марциана", както и на Детско-юношеския фолклорен ансамбъл "Девненче".
Сред танцьорите бе и ководещата – заместник-кметът Донка Йорданова, която се преоблича няколко пъти, за да бъде в синхрон с носиите на самодейците от ТК „Емоция“ и ТК „Марциана“, с които танцува неуморно. Модерният балет „Тиерра“ този път също заложи на фолклора, а ефектното им изпълнение – „Вечеряй, Радо“ – предизвика силни аплодисменти. Безспорно най-атрактивната част за малки, а и за някои големи, бе борбата с яйца, в която се включиха общо 110 души. Тя премина в няколко тура, докато остане един-единствен борец – яйцето на Александра Атанасова от Девня. Победителката и нейните подгласнички – Виктория Димитрова и Борислава Стоименова – бяха наградени от кмета Свилен Шитов.
В конкурса за най-вкусен домашен козунак журито отреди първото място за Янка Гичева, а след нея в призовата тройка влязоха Ани Иванова и Петър Георгиев. Наградите връчи председателят на Общинския съвет Владимир Ненков, който приветства публиката с „Христос Воскресе“ и пожела на всички светъл празник в компанията на любимите им хора. Победителите и техните подгласници получиха ценни за домакинствата подаръци – миксери, пасатори, кани, рендета.
Наградени с торбички с великденски лакомства бяха и малчуганите, които успешно се справиха с мисията да намерят дървените яйца, скрити в парка. В знак на благодарност кметът поднесе букет на народната певица Ваня Вълкова, а заместник-кметът Донка Йорданова ѝ подари огромно шоколадово яйце. Всички зрители на великденския концерт получиха по един козунак и яйца от името на местната власт. В раздаването им се включиха кметът и неговият заместник, секретарят на общината и председателят на местния парламент.








